Abarth i Yamaha umacniają swoją współpracę

Zespołowi Yamaha startującemu w Motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM MotoGP 2015 przekazane zostały trzy Abarthy 695 biposto „Yamaha Factory Racing Edition". Ceremonia odbyła się w Officine Abarth w Turynie. Na Salonie we Frankfurcie zostanie zaprezentowana seria specjalna Abarth 595 „Yamaha Factory Racing Edition".

Abarth i Yamaha umacniają swoją współpracę

W zeszłym tygodniu, w Officine Abarth w Mirafiori w Turynie, w obecności Alfredo Altavilli, dyrektora operacyjnego FCA na region EMEA oraz dyrektora generalnego marki Abarth, szef operacyjny Abartha, Paolo Gagliardo przekazał Linowi Jarvisowi, dyrektorowi generalnemu Yamaha Motor Racing, trzy zindywidualizowane egzemplarze Abartha 695 biposto „Yamaha Factory Racing Edition" - serii specjalnej powstałej ze współpracy pomiędzy Abarthem a oficjalnym zespołem Yamahy, który bierze udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM MotoGP.

Przekazanie to umacnia współpracę pomiędzy markami Abarth i Yamaha, które przez dwa kolejne lata pojawiać się będą wspólnie na torach Motocyklowych Mistrzostw GP. Marka z logo Skorpiona „wjeżdża" na tor w charakterze oficjalnego sponsora oraz oficjalnego dostawcy samochodów zespołu Movistar Yamaha MotoGP, jednego z najbardziej utytułowanych zespołów z 6 tytułami mistrzowskimi zdobytymi od 2004 roku. Tak samo marka Abarth, bardziej niż inne, potrafi przekazać ducha panującego na torze, dzieląc wartości sportowego charakteru i doskonałości technicznej.
Wyposażone w mocny silnik 1.4 T-Jet 190 KM trzy specjalne Abarthy 695 biposto „Yamaha Factory Racing Edition" występują w specjalnej niebiesko-białej kolorystyce, barwach zespołu Movistar Yamaha MotoGP i zapewniają doskonałe osiągi, czego dowodzi przyspieszenie od 0 do 100 km w zaledwie 5,9 sekundy. To, co je różni te Abarthy 695 biposto między sobą, to obudowy lusterek, dopasowane do zacisków hamulcowych i kołpaków piasty, w trzech różnych kolorach: srebrnym w samochodzie przekazanym Linowi Jarvisowi, żółtym Valentino Rossiego i czerwonym w samochodzie Jorge Lorenzo.

„To zaszczyt i przyjemność móc odebrać te trzy samochody Abarth Yamaha Factory Racing - stwierdził Lin Jarvis - 695 biposto to świetny samochód, który łączy wyjątkowe osiągi z nadwoziem wywodzącym się z samochodów wyścigowych. Jestem pewny, że nasi kierowcy oraz członkowie zespołu nie zaprzepaszczą żadnej okazji, aby zasiąść za kierownicą tych niezwykłych samochodów, zarówno na drodze, jak i na torze ".

„Jesteśmy dumni - oświadczył Paolo Gagliardo - że nasze samochody Abarth cieszą i zachwycają zespół Movistar Yamaha MotoGP".

695 biposto stanowi flagowy produkt sponsorowania: jest nowoczesną ikoną marki i stanowi idealne połączenie samochodu cywilnego i wyścigowego, reprezentując tradycję wyścigów w samochodzie stworzonym do codziennego użytku. Oprócz najmocniejszego silnika, który kiedykolwiek został zamontowany w cywilnym Abarcie, 695 biposto może się pochwalić stosunkiem masy do mocy wynoszącym zaledwie 5.2 kg/KM (najlepszym w tej kategorii), zwiększonym rozstawem kół oraz kompaktową konstrukcją samochodu. Poza tym, jest to pierwszy samochód cywilny na świecie wyposażony w skrzynię biegów z pierścieniami zapadkowymi.

Jeszcze jeden „ukłon" w stronę tej współpracy zostanie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie 2015: chodzi o Abartha 595 „Yamaha Factory Racing Edition", serię specjalną, nad którą współpracowały obydwie marki, projektując samochód tak, jak zwykle projektuje się motocykl wyścigowy.