Abarth prezentuje wyjątkowy rower Extreme Fat Bike

W wyniku stuprocentowo włoskiej współpracy pomiędzy Abarthem a Compagnia Ducale, powstał nowy Abarth Extreme Fat Bike - rower, który jest doskonałą kwintesencją osiągów, technologii i stylu, których spodziewamy się po każdym pojeździe, na którym widnieje logo Skorpiona.

Abarth prezentuje wyjątkowy rower Extreme Fat Bike

Rower jest wyposażony w opony typu „fat" o bardzo szerokim przekroju, co pozwala osiągnąć maksymalną przyczepność na każdego rodzaju powierzchni: błocie, śniegu, piasku i ziemi, przy zachowaniu prędkości, lekkości i uniwersalności.

Najlepsze osiągi w doskonałym stylu Abartha są gwarantowane wszędzie. Technologicznie, Abarth Extreme Fat Bike wykorzystuje innowacyjną ramę hydroformowaną, wykonaną ze stopu lekkiego, doskonałe połączenie lekkości i solidności, którą zdobi logo Abartha. W związku z dużymi możliwościami niwelowania nierówności przez ponadwymiarowe opony, widelce w tym rowerze są sztywne i niezawodnie oraz solidnie mocują koło do ramy.

Obręcz ozdobiona logo Skorpiona, ma podziurkowaną część środkową, na której naklejony jest specjalny elastyczny „flap", który spełnia funkcję praktyczną, a nie tylko estetyczną: kiedy opona się wygina lub napotyka na jakąś przeszkodę, dzięki wyjątkowo elastycznemu materiałowi, z którego wykonany jest flap ugina się ona pod wpływem nacisku, wybrzuszając się przez otwory i zwiększając odkształcenie oraz wygięcie opony, zapewniając maksymalną przyczepność do podłoża.

Hamulce są tarczowe, hydrauliczne: skuteczne również podczas wilgotnej aury i w błocie, pozwalają wywierać dużą siłę hamowania bez rozbudowywania układu hamulcowego. Są regulowane, ponieważ pozwalają hamować również poprzez samo dotknięcie dźwigni, bez zatrzymywania koła, zmniejszając tym samym ryzyko utraty przyczepności. Ponadto, są mocniejsze, ponieważ oferują większą moc hamowania w porównaniu do tradycyjnego hamulca i łatwiejsze w regulacji. 24-stopniowe przerzutki Shimano natomiast pozwalają na sprawne i odpowiednie pokonywanie różnic wzniesień.

Wreszcie, wykonane ręcznie we Włoszech siodełko zrobione jest ze skóry, a styl nawiązuje do kolorów, linii i symboli Abartha, dzięki którym Extreme Fat Bike zyskuje wyjątkowy charakter, agresywny i natychmiast rozpoznawalny.