Doskonałe drugie miejsce Abartha 695 Assetto Corse Endurance w Imoli

Debiut Abartha 695 Assetto Corse Endurance zakończył się wynikiem wykraczającym poza najśmielsze oczekiwania. Andrea Bertolini uzyskał na torze Imola wyjątkowe, drugie miejsce w wyścigowych samochodowych Mistrzostwach Włoch Turismo Endurance w klasie 2 i równie doskonałe, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Doskonałe drugie miejsce Abartha 695 Assetto Corse Endurance w Imoli

Bertolini potrafił wykorzystać osiągi i niezawodność Abartha 695 Assetto Corse Endurance zapewnione przez zespół Corse Abarth i udowodnił, że kierowcy ścigający się Abarthami 695 Assetto Corse Evoluzione, mogą również odnosić sukcesy w wyścigach długodystansowych.
Była to w pełni udana próba, czego dowodzi wynik uzyskany w starciu z konkurencją samochodów o zdecydowanie większej pojemności, nad którą mały Abarth 695 Assetto Corse Endurance uzyskał przewagę dzięki lepszej przyczepności, umożliwiającej pokonywanie zakrętów z wyższą prędkością oraz krótszą drogę hamowania, ale także dzięki niezawodności. Stałe tempo utrzymywane przez kierowcę pozwoliło Abarthowi znaleźć się nawet przez kilka okrążeń na czele stawki.

Nawet doskwierający upał (32° podczas startu) nie wpłynął negatywnie na mechanikę, wręcz przeciwnie, Abarth 695 Assetto Corse Endurance zyskał przewagę, dzięki coraz to lepszym czasom uzyskiwanym na kolejnych okrążeniach, coraz bliższym tym, osiągniętym podczas prób kwalifikacyjnych.

Jest to wynik o tyle ważny dla miłośników Abartha, że osiągnięty samochodem bardzo zbliżonym do wersji produkowanych seryjnie Abartha 595 i 695. Silnik to ten sam T-Jet, który montowany jest w modelach seryjnych, o mocy zwiększonej do 215 KM w stosunku do 190 KM w cywilnym Abarthcie 695 biposto i 180KM w 595 Competizione.