Formuła 4 ADAC nowe wyzwanie dla turbodoładowanego silnika Abarth

Rundy otwarcia ADAC Formuły 4 Powered by Abarth, rozegranej na niemieckim torze Oschersleben, odniosły ogromny sukces. Ostatni z trzech rozegranych wyścigów wygrał Mick Schumacher, szesnastoletni syn mistrza Michaela. Niełatwy wyczyn, biorąc pod uwagę presję wytworzoną wokół niego przez media i udział 180 dziennikarzy z całego świata, którzy przyjechali zobaczyć promocyjną formułę F4 ADAC Abarth.

Formuła 4 ADAC nowe wyzwanie dla turbodoładowanego silnika Abarth

Silnik Abarth'a napędzający bolid serii F4 ADAC Abarth to jednostka T-Jet 1400 cm3 o mocy 160 KM, idealna do napędu jednoosobowego Tatuusa, a także doskonały do szkolenia wyścigowych umiejętności.
ADAC (niemiecki automobilklub) wybrał Abarth'a również ze względu na sukces odniesiony przez włoskie Mistrzostwa F4 Powered by Abarth w 2014 roku, w którym testowane była konkurencyjność i niezawodność silnika oraz nadwozia.

Przypominamy, że Formuła 4 jest kategorią mocno wspieraną przez prezydenta FIA Jeana Todta i pozwalającą młodym kierowcom wywodzącym się z torów kartingowych zadebiutować w wysokiej klasy bolidach wyścigowych.
Wiek kierowców musi mieścić się w przedziale 15-18 lat, a oni sami muszą mieć doświadczenie na torach kartingowych. Tak jak Mick Schumacher, który zanim zadebiutował w bolidzie Abarth'a, w 2013 roku był trzeci w niemieckich Mistrzostwach i drugi w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w kartingu w 2014 roku.

Z udziałem 40 kierowców, na torze Oschersleben rozegrano niezwykle widowiskowe trzy wyścigi. W pierwszych dwóch zwyciężył osiemnastoletni Marvin Dienst, wyprzedzając w pierwszym wyścigu Estończyka Arona Ralfa i w drugim Holendra Janneau Esmeijera. W trzecim Mick Schumacher wyprzedził Australijczyka Joey'a Mawsona. Na uwagę zasługują dobre miejsca Włocha Mattia Drudi, trzecie w pierwszych wyścigach, piąte w drugich i siódme w trzecich.
W klasyfikacji ogólnej Mistrzostw prowadzi Dienst, za nim Ralf i Mawson. Czwarty jest Drudi, piąty Schumacher.
Kolejna runda ADAC Formuły 4 Powered by Abarth rozegrana zostanie na austriackim torze Red Bull Ring 5,6 i 7 czerwca.
Włoskie Mistrzostwa F.4 Powered by Abarth rozpoczynają się natomiast w przyszły weekend torze Vallelunga niedaleko Rzymu.