Samochody Fiat Chrysler Automobiles na podium Best Cars 2015

Miesięcznik „Auto Motor i Sport" ogłosił zwycięzców 21. plebiscytu „Best Cars 2015". Konkurs odbył się równocześnie w 12 krajach europejskich, a także w Chinach, Meksyku i Brazylii. W polskim głosowaniu na „Najlepsze Samochody Roku" wzięło udział 6721 Czytelników, którzy wybierali spośród 386 modeli seryjnych, dostępnych w oficjalnych sieciach dystrybucji w Europie.

Samochody Fiat Chrysler Automobiles na podium Best Cars 2015

Niekwestionowanym zwycięzcą Plebiscytu w Grupie FCA została marka Alfa Romeo, której Czytelnicy „Auto Motor i Sport" przyznali pierwsze miejsce w kategorii „Stylowy Wygląd". Aż 44 procent Uczestników konkursu oddało głos na Alfę Romeo, przedkładając jej wyrafinowany włoski design nad stylistykę samochodów niemieckich. O tym, że polscy kierowcy cenią tę markę, najlepiej świadczy też wyniesienie na podium piąty rok z rzędu Alfy Romeo Giulietta w kategorii „Samochody Kompaktowe". Tym sposobem piękna „włoszka", nagradzana regularnie od dnia pojawienia się na rynku, ustanowiła rekord w polskiej edycji Plebiscytu „Best Cars". Polacy kochają Giuliettę nie tylko za zmysłowy wygląd, ale także za jej inne wyjątkowe cechy: sportowe podwozie i układ jezdny stworzone do szybkiego i precyzyjnego pokonywania zakrętów oraz aż dziewięć możliwych konfiguracji jednostek napędowych o mocach do 240 KM.

W kategorii „Samochodów Sportowych" za najlepsze auto z modeli przystępnych cenowo Czytelnicy „Auto Motor i Sport" uznali Alfę Romeo 4C. To supersportowe coupé nawiązuje do historii wyścigowych sukcesów firmy, a pod ultralekkim nadwoziem inspirowanym modelem 33 Stradale, kryje wnętrze stworzone w stylu wyścigowym oraz sportowy charakter z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem.

Wielkim sukcesem jest też wyróżnienie przyznane Alfie Romeo 4C Spider, która choć jeszcze nie trafiła do oficjalnej sprzedaży, została już wyniesiona przez polskich fanów motoryzacji na podium w kategorii „Kabriolety". Zaprezentowana światu na targach w Detroit i Genewie spadkobierczyni tradycji wersji Spider łączy przyjemność i swobodę jazdy samochodem z otwartym dachem ze sportowym charakterem wielokrotnie nagradzanego modelu 4C Coupé. Nowa Alfa Romeo 4C Spider będzie oferowana w pierwszej połowie 2015 w całej Europie w cenie około 60 400 euro netto.

Polacy wyróżnili aż siedem samochodów marek należących do grupy Fiat Chrysler Automobiles.

Uznanie polskich Czytelników od lat też zdobywa rodzina Fiata 500, która od dnia premiery nowej „Pięćsetki" w 2007 roku, regularnie pojawia się na podium plebiscytu „Best Cars". W tegorocznej edycji sportowy Abarth 500 ponownie zajął drugie miejsce wśród „Samochodów Najmniejszych". Wyróżniony model 500 (wersja 595) występuje z silnikiem 1.4 T-Jet o mocy 160 KM rozpędzającym tego małego sportowca do 210 km/h i w dwóch wyszukanych wersjach wyposażenia - Turismo i Competizione.

To jeszcze nie koniec laurów przyznanych Grupie Fiat Chrysler Automobiles w plebiscycie „Najlepsze Samochodu Roku 2015". W segmencie „Auta Klasy Średniej Wyższej" należące do FCA Maserati z modelem Ghibli zdetronizowało niemiecką konkurencję, ponownie plasując się na najwyższym stopniu podium. Ghibli to podstawowy model w ofercie Maserati, wprowadzony do sprzedaży dwa lata temu i dostępny z silnikami o mocach od 275 do 410 KM. Również topowy Maserati Quattroporte, napędzany silnikami o mocach od 410 do 530 KM, zachował wysokie trzecie miejsce w kategorii „Samochody Luksusowe".

Z kolei najmocniejsze (963 KM) i najszybsze drogowe Ferrari w historii - LaFerrari, które do 100 km/h rozpędza się w 3,0 s i osiąga prędkość 350 km/h - znalazło się na drugim miejscu w kategorii „Samochodów Sportowych".

Fiat Chrysler Automobiles składa podziękowania Czytelnikom miesięcznika „Auto Motor i Sport" za wszystkie głosy oddane na samochody marek należących do Grupy FCA i tak liczne wyróżnienia przyznane w plebiscycie „Best Cars 2015" już kolejny rok.

Pełna lista wyników tegorocznego plebiscytu „Best Cars 2015" została opublikowana w marcowym (03/2015) wydaniu magazynu „Auto Motor i Sport".