Audi Tradition w rajdzie Heidelberg Historic | maxiauto

Audi Tradition w rajdzie Heidelberg Historic

Na starcie 23. edycji rajdu Heidelberg Historic, Audi Tradition wystawia aż cztery klasyczne modele marki NSU – poprzednika Audi. Tegoroczna edycja tej długoletniej imprezy odbędzie się od 13 do 15 lipca. Umocowany już w tradycji tego typu imprez rajd samochodów zabytkowych, ma w tym roku 540 kilometrów i wiedzie przez Kraichgau, Kurpfalz, Madonnenland i Zabergäu.

Audi Tradition w rajdzie Heidelberg Historic

Na trasie przewidziano aż sto miejsc widokowych, z których widzowie będą mogli oglądać blisko 190 uczestniczących w imprezie historycznych samochodów. W sobotę, 15 lipca, peleton robi przystanek w Audi Forum Neckarsulm.

Audi Tradition jest od wielu lat sponsorem rajdu, a impreza odbywa się w okolicach fabryki w Neckarsulm. Tam właśnie przez lata powstawały samochody marki NSU, poprzednika marki Audi. W tym roku, na starcie staną cztery historyczne modele NSU, w tym dwa NSU Ro 80. Ten bardzo oryginalny samochód pokazał się po raz pierwszy dokładnie 50 lat temu, na wystawie motoryzacyjnej we Frankfurcie. Jeszcze w tym samym 1967 roku, Ro 80, jako pierwszy niemiecki samochód, został przez międzynarodowe jury wyróżniony tytułem „samochodu roku”. Auto o futurystycznych kształtach wyznaczało wówczas zupełnie nowe standardy w zakresie stabilności na drodze, bezpieczeństwa, komfortu i osiągów. Oprócz tego modelu, Audi Tradition przywiezie na Heidelberg Historic również NSU TTS z 1970 roku oraz NSU Wankel Spider z roku 1968.

W sobotę, 15 lipca, wszystkie 190 uczestniczących w rajdzie klasyków stawi się przed Audi Forum Neckarsulm. Oglądać je będzie można od godz. 12:30 do 16:45. Dodatkowo, goście będą mogli zwiedzić wystawę specjalną pt. „Body Structure – historia koncepcji Audi Space Frame”. Ukazuje ona rozwój lekkiej konstrukcji w Audi. Koncern Audi produkuje auta osadzone na Audi Space Frame (ASF) już od roku 1994 i konsekwentnie, nadal rozwija te koncepcję. Najnowsza wersja ASF zakłada wielomateriałową konstrukcję.