Dwie wygrane Audi w Best Cars 2015

W tegorocznej edycji plebiscytu „Best Cars“, Audi zwycięża w dwóch kategoriach. To decyzja czytelników niemieckiej edycji magazynu „auto motor und sport“. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się dziś wieczorem w Stuttgarcie.

Dwie wygrane Audi w Best Cars 2015

Prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego tak podsumowuje wygrane: „Bardzo się z tych nagród cieszymy. Potwierdzają one sukces naszej marki w segmentach samochodów małych i kompaktowych.“ Luca de Meo, szef sprzedaży i marketingu Audi AG dodaje: „Od momentu wprowadzenia na rynek modelu A1, sprzedaliśmy już ponad 500 tysięcy egzemplarzy tego samochodu. Także Audi Q3 zdobywa rynki i jest najpopularniejszym SUV’em premium w swoim segmencie.“

Do konkursu o miano „Best Cars“ stanęło 386 modeli w 11 kategoriach. W każdej z nich czytelnicy wybierają zwycięzcę w klasyfikacji łącznej i w klasyfikacji samochodów importowanych. W kategorii „mały samochód “ 25 procent czytelników oddało głos na Audi A1, przyznając mu tym samym pierwsze miejsce. Audi Q3 zwyciężyło natomiast w klasie kompaktowych SUV-ów, zdobywając 19 procent głosów. Wysokie miejsca w rankingu zajęły również inne modele z Ingolstadt. Audi A6 uplasowało się na drugim miejscu w kategorii „klasa średnia wyższa”, natomiast w kategorii samochodów kompaktowych trzecie miejsce przypadło Audi A3. W tym roku plebiscyt „Best Cars“ odbył się po raz trzydziesty dziewiąty. W głosowaniu wzięło udział 112 471 czytelników niemieckiej edycji „auto motor und sport”.