Prawie 5 tys Audi A3 zarejestrowanych do końca kwietnia 2014

Instytut Badań Rynku Samochodowego SAMAR informuje, że w pierwszych czterech miesiącach 2014 roku, zostało zarejestrowanych w Polsce prawie 5 tys egzemplarzy Audi A3.

Prawie 5 tys Audi A3 zarejestrowanych do końca kwietnia 2014

Oznacza to iż, w porównaniu z identycznym przedziałem czasowym w roku poprzednim odnotowano prawie 15 proc. wzrost. Model, który jest najchętniej kupowany przez Polaków pochodzi z roku 2003.

Audi to niemiecka marka, która dla wielu jest synonimem solidności wykonania przy jednoczesnej lekkości prowadzenia. Również dzięki nowoczesnemu designowi jest w Polsce bardzo lubiana i popularna.

Co warto zauważyć samochody marki Audi cechują się relatywnie niskim spadkiem wartości ceny przez lata użytkowania.

Istnieje wiele czynników wpływających na spadek ceny. Należą do nich między innymi: popularność modelu, prestiż oraz wizerunek marki, rodzaj nadwozia czy silnika, stopień eksploatacji. Serwisowane samochodu w ASO przez cały czas oraz garażowanie pojazdu, są cechami wpływającymi na podwyższenie ceny auta. Takie modele są warte więcej niż ich odpowiedniki, które używane były we flocie firmowej i parkowane na odkrytych parkingach.

Firma Info-Ekspert w swoim raporcie informuje, że po rocznej eksploatacji wśród pojazdów klasy średniej, najmniej traci na wartości Audi A3. Kupno Audi A3 będzie korzystniejsze o ok 16 - 23 proc. Według cen giełdowych wspomnianego modelu, średnia wartość nowego egzemplarza w silniku benzynowym w roku 2013 wynosiła 115 900 PLN, w silniku diesla natomiast ok. 125 000 PLN. Po trzech latach można zaobserwować spadek o ok. 27 proc. dla silników benzynowych oraz prawie 50 proc. w przypadku samochodów na ropę. Ceny przeważnie różnią się znacząco w zależności od miejsca sprzedaży. Oczywiście przeciętny skup samochodów czy auto komis zaproponuje niższą cenę skupu używanego auta. Przed rozpoczęciem procesu sprzedaży najlepiej dokonać internetowej wyceny na jednym z portali. Jest to szybki i efektywny sposób uzyskania informacji na temat tego ile auto jest warte.

Można tego dokonać na stronie skupu aut www.kupimytwojsamochod.pl

Warto pamiętać że, bogate wyposażenie każdego samochodu podnosi jego cenę. Niestety cena ta spada niezależnie od rodzaju wyposażenia. Oczywiście należy być realistą i pamiętać o spadku wartości auta podczas jego eksploatacji.

Prawie 5 tys Audi A3 zarejestrowanych do końca kwietnia 2014 Audi


Źródło: flickr.com