BMW Golf Cup International Team China wygrywa w zawodach Showdown Under

Zwycięzcami 29. edycji BMW Golf Cup International w Sydney w Australii zostali członkowie Team China (Jiang Fangxi, Dong Desheng i Liu Zhuoxin). Do Chin powędrował także jeden z trzech indywidualnych tytułów mistrzowskich w tym Wielkim Finale największej serii turniejowej dla amatorów: Jiang Fangxi (105 pkt netto) wygrała w kategorii kobiet.

BMW Golf Cup International Team China wygrywa w zawodach Showdown Under

W kategoriach męskich triumfowali Yukol Yingyongkij z Tajlandii (Men A, 106 pkt) oraz Arjun Khanna z Emiratów (Men B, 100 pkt). Niezapomniany tydzień zmagań rywali z 43 krajów świata zakończyła uroczysta kolacja, podczas której nagrody wręczali szkocka legenda golfa Colin Montgomerie oraz Marc-Heinrich Werner, prezes BMW Group Australia.

Turniej rozgrywany był w otoczonym z trzech stron wodą, ekskluzywnym klubie New South Wales Golf Club na wybrzeżu Morza Tasmańskiego. Zawirowania powietrza i zmienne wiatry oraz maleńkie griny czynią z kursu „La Perouse” prawdziwe wyzwanie dla graczy – choć zarazem lokalizacja zapewnia spektakularne widoki.

Po trzech rundach w kategorii pań Jiang Fangxi z Chin wygrała przed Japonką Yoko Makino i Afrykanerką Marlie Le Roux. W kategorii panów Men A Yingyongkij z Tajlandii wygrał zaledwie jednym punktem z Chińczykiem Dongiem Deshengiem, tuż za którym wylądował Japończyk Kazuaki Yamauchi. W kategorii Men B z kolei obok Arjun Khanny z Emiratów, na podium znaleźli się Belg Flemming Pittoors i Chińczyk Liu Zhouxin.