BMW Group prezentuje na całym świecie przyszłość mobilności

Harald Krüger: Kto chce być częścią przyszłości, ten musi ją tworzyć +++ Otwarcie i światowa premiera formatu wystaw i imprez „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” w Ullens Center for Contemporary Art in Pekinie +++ Azjatycka premiera BMW VISION NEXT 100 +++

BMW Group prezentuje na całym świecie przyszłość mobilności

W roku 2016 BMW Group świętuje swój jubileusz pod hasłem THE NEXT 100 YEARS.

W ramach jubileuszu firma spogląda przede wszystkim w przyszłość i stawia pytanie: jak w kolejnych dziesięcioleciach wyglądać będzie mobilność? BMW Group zakłada, że w samych tylko najbliższych dziesięciu latach przemysł motoryzacyjny zmieni się bardziej niż w ciągu ubiegłych trzydziestu lat. Już dziś wiele różnych tendencji wskazuje na zasadność takich przypuszczeń, na przykład dynamiczny rozwój metropolii oraz coraz większy wpływ technologii na nasze życie i pracę.

„Wizją BMW Group jest mobilność według potrzeb, łatwa w użytkowaniu, stale dostępna i precyzyjnie dopasowana do indywidualnych wymogów poszczególnych klientów”, powiedział w czwartek prezes zarządu BMW AG, Harald Krüger, na otwarciu konferencji prasowej w Pekinie.

BMW Group postrzega się jako aktywny twórca rozwiązań mobilnościowych na przyszłość. Indywidualna mobilność będzie również w przyszłości podstawową potrzebą człowieka i jeszcze bardziej niż dzisiaj będzie łączyć wszystkie obszary życia. W tym właśnie firma upatruje nowe szanse dla mobilności premium.

Harald Krüger: „Kto chce być częścią przyszłości, ten musi ją tworzyć”.

Takie spojrzenie na przyszłość odzwierciedlają wizjonerskie pojazdy marek BMW Group oraz format wystaw i imprez dający nowe impulsy rozwoju koncepcji mobilności na przyszłość: „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience”.

Po oficjalnej inauguracji obchodów jubileuszowych BMW Group 7 marca w Monachium wizjonerski samochód marki BMW, BMW VISION NEXT 100, trafił do Pekinu. Następnym przystankiem będzie Londyn, gdzie BMW Group zaprezentuje wizjonerskie samochody brytyjskich marek MINI i Rolls-Royce. Na ostatniej imprezie w Los Angeles (USA) markowy kwartet uzupełni wizjonerski motocykl BMW Motorrad.

Azjatycka premiera BMW VISION NEXT 100

BMW VISION NEXT 100 wyraża typową dla BMW radości z jazdy. Kierowca BMW również w przyszłości najczęściej będzie chciał samodzielnie prowadzić samochód. Ciągła komunikacja, sztuczna inteligencja i najnowocześniejsze technologie będą mu w tym pomagać. Więcej: dzięki nim będzie idealnym kierowcą, kierowcą „totalnym”. Świat będzie się zmieniać, ale radość z jazdy pozostanie – intensywna jak nigdy dotąd. Ale najnowsze technologie umożliwiają kierowcy również porzucenie aktywnego prowadzenia auta. Samochód przejmuje prowadzenie, a kierowca może się odprężyć i skupić uwagę na innych rzeczach.

W pulsującej metropolii Pekinu BMW VISION NEXT 100 święci swoją azjatycką premierę będącą częścią formatu wystaw i imprez „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience”.

Chińska Republika Ludowa jest dla przedsiębiorstwa ważnym wyznacznikiem rozwoju mobilności na przyszłość. Rynek ten cechuje młoda klientela przywiązana do nowych technologii. Była ona istotnym napędem dynamicznego rozwoju Chin w ubiegłych latach i również w przyszłości będzie źródłem mocnych impulsów. Chiny stały się największym indywidualnym rynkiem zbytu dla BMW Group. Zaangażowanie przedsiębiorstwa obejmuje Centrum Badań i Rozwoju oraz studio Designworks i laboratorium ConnectedDrive. Zakłady w Shenyang pełnią ważną rolę w światowej sieci zakładów produkcyjnych BMW Group. Są elementem strategii globalnie zrównoważonego rozwoju zdolności produkcyjnych na poszczególnych rynkach.

Światowa premiera „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience”

Na konferencji prasowej dla chińskich mediów w „Ullens Center for Contemporary Art” w Pekinie miała miejsce światowa premiera oraz oficjalnie otwarcie wystawy „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” dostępnej po raz pierwszy dla publiczności w dniach od 6 do 15 maja i towarzyszących jej imprez.

Odwiedzający będą mieli okazję poznać firmę jako pioniera. Przedstawiona wizja przyszłości wykracza przy tym daleko poza krótkoterminowe rozwiązania i rysuje wieloaspektową, inspirującą perspektywę przyszłych trendów, które będą miały wpływ nie tylko na przemysł samochodowy, ale także na całe nasze życie.

Wystawa ułożona jest według motywu narracyjnego prowadzącego przez różnego rodzaju prezentacje. Niezwykle przestrzenna koncepcja pozwala zwiedzającym stać się częścią wystawy. Z foyer droga prowadzi do różnych pomieszczeń, do wewnętrznej rotundy i stref poszczególnych marek.

Foyer: most do przyszłości

We foyer rozpoczyna się pierwsza opowieść – o historii BMW Group. Interaktywne tablice dają zwiedzającym wgląd w 100-letnią historię BMW Group, w której firma wielokrotnie nadawała kształt przyszłości. Różne eksponaty demonstrują kompetencje, które dały przedsiębiorstwu pozycję lidera na rynku. We foyer można też znaleźć informacje o głównych trendach. Na plakatowej powierzchni prezentowany jest możliwy obraz przyszłości. Foyer daje też wgląd w przyszłość, w jej wyzwania i szanse, jak niosą zmiany czekające nas w kolejnych dziesięcioleciach.

Przemieszanie motywów przyszłości i przeszłości przygotowuje zwiedzających we foyer na to, co czeka ich w wewnętrznej rotundzie, gdzie zobaczyć można wizję następnych dwudziestu lat według BMW Group.

Wewnętrzna rotunda: wizja przyszłości według BMW Group

Założeniem i ambicją BMW Group jest to, aby mieć istotny wpływ na zmiany nadchodzące w kolejnych dziesięcioleciach.

W wewnętrznej rotundzie zwiedzający mogą zobaczyć wizję przyszłości według BMW. Przedstawione jest tam też podejście BMW Group do tematu ekologicznej i społecznej odpowiedzialności względem środowiska, społeczeństwa i zatrudnionych. Wizja przyszłości przedsiębiorstwa podąża za ideą zrównoważonego rozwoju. Samochody i ich produkcja będą coraz bardziej przyjazne dla środowiska.

Również w przyszłości BMW Group będzie wiodącą światową firmą oferującą produkty i usługi premium dla indywidualnej mobilności. Pojęcie mobilności staje się jednak coraz szersze, a technologie rozwijające się w błyskawicznym tempie coraz bardziej ludzkie. Usługi cyfrowe będą rozpoznawać i rejestrować życzenia i potrzeby ludzi i stale się ich uczyć. W związku z rozwojem komunikacji elektronicznej BMW Group inteligentnie wykorzystuje dane z korzyścią dla użytkowników. Będą oni mogli w przyszłości korzystać z indywidualnie dostosowanych ofert mobilnościowych.

Podczas wszystkich przystanków wystawy „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” wewnętrzna rotunda będzie też pełnić dodatkowo rolę wszechstronnej przestrzeni dla prezentacji premier wizjonerskich pojazdów oraz dla konferencji prasowych i innych wydarzeń. BMW Group chce stworzyć platformę dla dyskusji o najważniejszych kwestiach przyszłości. Przedsiębiorstwo daje różnym środowiskom – z kręgu polityki, nauki, gospodarki, kultury i innych – możliwość wzięcia udziału w tej wymianie idei i myśli. Ma to być okazją do otwartej wymiany poglądów i spojrzeń na najistotniejsze zagadnienia w przyszłości.

Przestrzeń marek: przyszłościowe prezentacje marki

W poszczególnych „przestrzeniach marek” zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wizje marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad. Poprzez wizjonerskie pojazdy marki demonstrować będą równie emocjonalne, co wizjonerskie rozwiązania z zakresu mobilności na przyszłe dziesięciolecia. Interaktywne prezentacje i eksponaty dadzą zwiedzającym wgląd w najważniejsze w przyszłości aspekty poszczególnych marek.

W każdej przestrzeni marki będzie można znaleźć szereg elementów różnego rodzaju przekazu informacji. Interaktywna rzeźba, tzw. atraktor, odzwierciedla centralny przekaz marki dotyczący mobilności na przyszłość. Głównym eksponatem przestrzeni marki będzie wizjonerski pojazd, który będzie miał właśnie swoją premierę.

Terminy imprez „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” i premier wizjonerskich pojazdów BMW Group:

Pekin (5 – 15 maja) – azjatycka premiera BMW VISION NEXT 100
Londyn (16 – 26 czerwca) – światowa premiera wizjonerskich samochodów marki MINI i Rolls-Royce
Los Angeles (11 – 16 października) – światowa premiera wizjonerskiego pojazdu BMW Motorrad