BMW M oficjalny samochód MotoGP

Rok 2015 to już 17. sezon, w którym BMW M jest Oficjalnym Samochodem MotoGP. Od 1999 r. organizator MotoGP, Dorna Sports, opiera się na niezmiennie godnym najwyższego zaufania partnerze w postaci BMW M w dziedzinie zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w świecie wyczynowego sportu motocyklowego. Partnerstwo to rozwija się znakomicie.

BMW M oficjalny samochód MotoGP

Zeszłej jesieni Dorna Sports i BMW M Division ustaliły, że współpraca ta trwać będzie aż do 2020 r. włącznie. Oznacza to, że w 2019 r. obchodzić będziemy 20-lecie BMW M w MotoGP. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa, które przetrwało dekady, co jest niezwykle rzadkie w świecie międzynarodowego sportu wyczynowego.

BMW M zawsze było synonimem innowacyjności technologicznej, tym bardziej więc jesteśmy dumni, mogąc i w tym roku zaprezentować przełomową technologię: BMW M Division wkrótce rozpocznie produkcję samochodu wyposażonego we wtrysk wody. Wtrysk wody to system zaprojektowany, by podnieść moc silnika spalinowego przy jednoczesnym obniżeniu jego spalania. Po raz pierwszy wykorzystamy tę technologię w samochodzie BMW M4 MotoGP Safety Car w sezonie 2015.

Jeśli się pragnie zdobyć i utrzymać pozycję lidera w dziedzinie wyczynowych wyścigowych prototypów, bezpiecznych w każdych warunkach, nieodzowne są technologie wywodzące się ze świata sportów motorowych oraz innowacyjne pomysły. Właśnie dlatego BMW M to „najmocniejsza litera na świecie”. Nowy system wtrysku wody to tylko jeden z przykładów. Wyjątkowe właściwości jezdne i imponujące osiągi – to cechy pozwalające naszym wyczynowym samochodom stawić czoło każdemu wyzwaniu, czy to na torze wyścigowym, czy w codziennym użytkowaniu.

Miliony fanów na całym świecie szaleją na punkcie MotoGP. Jest to więc wspaniała okazja do zaprezentowania naszej marki, technologii i produktów międzynarodowej publiczności entuzjazmującej się wyścigami. A także do pokazania floty Samochodów Bezpieczeństwa złożonej z najnowszych wyczynowych modeli BMW M. Ale nasza praca dla MotoGP to także wiele innych działań. Wręczona po raz pierwszy w roku 2003 nagroda BMW M Award to niezwykle pożądane wyróżnienie wśród najlepszych motocyklistów świata. Nasze programy BMW M MotoGP Experience oraz BMW M MotoGP Experts pozwalają zaproponować naszym gościom niezapomniany weekend wyścigowy obejmujący ekskluzywne wizyty i informacje zza kulis wyścigów. No i nie zapominajmy, że fani wyścigów na całym świecie mają możliwość odkrywania świata BMW M z naprawdę bliska – na wyciągnięcie ręki.

Niniejszy Przewodnik Medialny prezentuje najważniejsze elementy naszego partnerstwa z Dorna Sports i nasze działania w i w związku z MotoGP, a także historię BMW M Division i szeroką paletę jej produktów. Gdybyście mieli jakieś pytania, nie muszę chyba zapewniać, że z wielką przyjemnością Wam pomożemy. Życzę ekscytującego sezonu 2015!Frank van Meel

Prezydent BMW M Division