BMW na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2015

Na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie (5-15.03.2015) BMW zaprezentuje m.in. dwie światowe premiery: modele BMW serii 2 Gran Tourer, który może pomieścić do siedmiorga pasażerów, oraz nowe BMW serii 1. Na przykładzie BMW M4 MotoGP Safety Car zaprezentuje też, jak moc silnika może być skutecznie zwiększona dzięki innowacyjnemu wtryskowi wody dzięki czemu pod pełnym obciążeniem silnik zużywa mniej paliwa i emituje mniej spalin.

BMW na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2015

W Genewie prezentowane będą także innowacyjne usługi dodatkowe związane z każdym aspektem modeli BMW i oraz nowy koncept rozrywki dla dzieci w podróży samochodem myKIDIO.

Paleta modelowa nowego BMW serii 1: radość z jazdy – kompaktowa, wydajna, innowacyjna, unikatowa.

Do tej pory BMW serii 1 znalazło ponad milion nabywców. W swym najnowszym wcieleniu jest jeszcze bardziej widoczne, jeszcze bardziej sportowe, jeszcze bardziej ekonomiczne. Ma kompletnie przekonstruowane przedni i tylny pas, zarówno w wariancie 3-, jak i 5-drzwiowym. Nowa paleta silników najnowszej generacji, zarówno benzynowych, jak i dieslowskich, które dopracowano pod względem obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin (średnie spalanie 8,0-3,4 l/100 km, emisja CO2: 188-89 g/km), pozwala zaoferować każdemu nabywcy BMW serii 1 idealne źródło napędu – nowoczesne i oszczędne. Model BMW 116d EfficientDynamics, zasilany 3-cylindrową jednostką o mocy 85 kW/116 KM, jest nowym królem wydajności w portfolio BMW, zużywając średnio 3,4 l/100 km i emitując 89 g CO2 na 1 km.

Nowe BMW serii 2 Gran Tourer: niezrównana funkcjonalność i przestrzeń dla siedmiorga pasażerów.

Model BMW serii 2 Gran Tourer to kolejne BMW tworzące zupełnie nowy segment. Jego wyróżniającą cechą jest imponująco ogromna przestronność przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych. To pierwszy model samochodu w klasie kompaktowej premium zdolny pomieścić do 7 pasażerów w trzech rzędach siedzeń – w połączeniu z obfitą przestrzenią transportową o wszechstronnych możliwościach kształtowania i wykorzystywania. Dzięki temu BMW serii 2 Gran Tourer zaspokaja potrzeby mobilności młodych rodzin i oferuje – dzięki pięciu nowo opracowanym, turbodoładowanym silnikom rozwijającym moc od 85 kW/116 KM aż po 141 kW/192 KM (średnie spalanie 6,4-3,9 l/100 km, emisja CO2: 149-104 g/km) oraz dzięki pakietowi EfficientDynamics – sportową dynamikę połączoną z wyjątkową wydajnością i najniższymi emisjami CO2 w segmencie.

BMW M4 MotoGP Safety Car: innowacyjny wtrysk wody podnosi moc.

BMW M4 Coupe ponownie będzie głównym pojazdem floty Safety Car w sezonie MotoGP 2015. Tym razem oprócz pełnienia tej zaszczytnej roli, wyczynowe coupe ze stajni BMW M GmbH wytyczać będzie jednocześnie nowe szlaki technologiczne dzięki innowacyjnemu systemowi wtrysku wody. Zaprojektowano go, by wyraźnie podnieść parametry silnika. Ta pionierska technologia umożliwia także uzyskanie wspaniałego poziomu wydajności nawet przy pełnym obciążeniu silnika – z prawdziwymi oszczędnościami w zużyciu paliwa i emisji spalin. Wtrysk wody ponownie ukazuje ogrom możliwości i doświadczenia BMW M GmbH, które latami gromadziło wiedzę o konstruowaniu wyczynowych silników. Co ważne, ten samochód jest przedsmakiem nadciągającej rewolucji w dziedzinie osiągów, ekskluzywności i indywidualizacji.

Mobilność przyszłości: BMW i proponuje dodatkowe usługi dla BMW i3 oraz BMW i8 w ramach programu 360° ELECTRIC.

Modele BMW i3 oraz BMW i8 okazały się ogromnym sukcesem rynkowym. BMW i oferuje więc obecnie rozszerzoną paletę usług dotyczących każdego aspektu elektrycznej mobilności – i umiędzynarodawia je. Tym samym BMW i oferuje nie tylko elektryczne pojazdy, ale i – w ramach programu 360°

ELECTRIC – dodatkowe produkty wspierające długoterminową służbę swych aut. Np. usługa ChargeNow pozwala w skali międzynarodowej (ze wsparciem roamingu) wykorzystywać stacje szybkiego ładowania akumulatorów. Klienci, którzy uzależnieni są od znalezienia miejsca parkingowego oraz możliwości ładowania, znajdą doskonałe wsparcie w usłudze ParkNow, a aplikacja o tej samej nazwie pomoże im natychmiast znaleźć odpowiednie miejsce, kiedy są daleko od swego stałego miejsca ładowania. ParkNow oferuje już dziś miejsca parkingowe w setkach miast w Ameryce Północnej i potrafi filtrować wskazania według ceny, odległości, czy dostępności usług (jak ładowanie akumulatorów czy myjnia). Inny serwis, DriveNow, zapewnia możliwości współużytkowania samochodów przeszło 390 tysiącom klientów w USA i Europie, i właśnie się przygotowuje do kolejnego rozszerzenia zasięgu działania. Na koniec – projekty „second life” prowadzone w Niemczech, USA i Chinach, mają za cel użytkowanie akumulatorów litowo-jonowych z modeli BMW i po zakończeniu ich „życia technicznego” w autach jako źródła stacjonarne prądu.

Od marca 2015 ekskluzywny charakter hybrydowego samochodu plug-in BMW i8 będzie można jeszcze bardziej podkreślić dzięki rozszerzeniu specyfikacji wyposażeniowej, zarówno standardowej, jak i opcjonalnej.

BMW ConnectedDrive integruje aplikację „myKIDIO”: inteligentny program rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń.

Dzięki nowej aplikacji „myKIDIO” (początkowo dostępnej tylko w Niemczech) długie rodzinne podróże zmienią się w przyjemność. Aplikacja jest dostępna w pełnej formie po raz pierwszy w modelu BMW serii 2 Gran Tourer. Zapewnia dostęp do seriali TV, filmów, audiobooków i kontentu audio na tabletach, a zarządza się nią wygodnie z poziomu sterownika systemowego samochodu – iDrive – oraz jego wyświetlacza. Dzięki temu rodzice mają w każdej chwili możliwość wyboru bądź ingerencji w materiały i dostosowanie ich do wieku pasażerów korzystających z aplikacji.