Ekskluzywne partnerstwo BMW Motorsport i Shell

Potężny partner na nowy sezon: w serii DTM, USCC oraz w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu w roku 2015 BMW Motorsport będzie towarzyszyć Shell jako nowy Premium Technology Partner. Shell jest od roku 2015 także rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych BMW i jedynym rekomendowanym dostawcą olejów na rynku aftermarket BMW.

Ekskluzywne partnerstwo BMW Motorsport i Shell

Ta kooperacja zostaje obecnie rozciągnięta także na tory wyścigowe, gdzie zespoły BMW będą się ścigać mając w silnikach oleje Shell Helix Ultra oraz Pennzoil Platinum. Wszystkie te oleje silnikowe produkowane są z naturalnego gazu, dzięki czemu zapewniają lepszą ochronę silnikowi i wyższe osiągi – zarówno na drogach, jak i na torach wyścigowych.

Inżynierowie BMW Motorsport będą także współpracować z naukowcami Shella przy opracowywaniu wyczynowych olejów dla samochodów wyścigowych BMW Motorsport. Prace te będą trwać w czasie testów i w czasie sezonu wyścigowego każdej z serii. Skupiać się będą na podniesieniu parametrów i redukcji tarcia.

BMW Motorsport będzie wykorzystywać oleje Shell Helix Ultra z technologią PurePlus również w wyścigach GT i wytrzymałościowych, ponieważ produkt ten może się znacząco przyczynić do wydłużenia życia technicznego zespołów napędowych, co jest niebywale istotne przede wszystkim na najtrudniejszym torze świata – Północnej Pętli Nürburgringu, gdzie Shell wesprze zespoły fabryczne BMW Motorsport w 24-godzinnym maratonie.

BMW Motorsport wchodzi w swój drugi sezon w serii USCC w Ameryce Północnej, gdzie wraz z Shellem jako swym partnerem Premium ma zamiar dopisać kolejny rozdział do historii swych sukcesów. Tu samochody BMW Z4 GTLM zespołu BMW Team RLL będą jeździć na oleju Pennzoil Platinum – kolejnym produkcie Shella z technologią PurePlus.