Nowa gama części BMW M Performance Parts

Nowe BMW M2 Coupe (łączne zużycie paliwa: 8.5 l/100 km; łączna emisja CO2: 199 g/km) wyznacza standardy w zakresie dynamiki jazdy i osiągów w segmencie kompaktowych samochodów sportowych. Jego śmiała budowa dodatkowo podkreśla wysoce dynamiczny charakter oraz wyjątkową trwałość. Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można dodatkowo wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts.

Nowa gama części BMW M Performance Parts

Nowe BMW M2 Coupe (łączne zużycie paliwa: 8.5 l/100 km; łączna emisja CO2: 199 g/km)[1] wyznacza standardy w zakresie dynamiki jazdy i osiągów w segmencie kompaktowych samochodów sportowych. Jego śmiała budowa dodatkowo podkreśla wysoce dynamiczny charakter oraz wyjątkową trwałość. Od marca 2016 roku dynamiczne cechy i wygląd BMW M2 Coupe będzie można dodatkowo wzbogacić dzięki nowej ofercie części BMW M Performance Parts. Obejmują one elementy niczym z toru wyścigowego, które dotyczą aerodynamiki, silnika, kokpitu i zawieszenia, i spełniają najwyższe standardy w zakresie funkcjonalności i designu.

Aerodynamiczne elementy poprawiające wygląd i prowadzenie.

Portfolio części M Performance Parts obejmuje wyjątkowo szeroką gamę elementów aerodynamicznych wykonanych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym (CFRP). Części te to między innymi boczne i przednie paski, tylny dyfuzor oraz nakładki na lusterka, które są idealnie zharmonizowane pod kątem aerodynamiki i dodatkowo podkreślają mocny design tego kompaktowego, sportowego samochodu.

Przednie i tylne paski w połączeniu z tylnym spoilerem i dyfuzorem BMW M Performance optymalizują przepływ powietrza wokół samochodu, co w efekcie ma pozytywny wpływ na obsługę i jakość prowadzenia pojazdu. Dodatkowo auto posiada dopasowane nakładki z włókna węglowego na lusterka zewnętrzne, co nadaje mu sportowego i uderzającego wyglądu. To samo dotyczy czarnej kratki wlotu powietrza o wysokim połysku, która jest zintegrowana z logo BMW M w czarnym, niebieskim i błękitnym kolorze.

Opcje dla silnika, zawieszenia i hamulców, poprawiające dynamikę jazdy i osiągi.

Tłumik M Performance z klapą powietrza wylotowego sprawia, że brzmienie silnika jest bardziej intensywne. Jego dwa tryby robocze, Sport i Track, można ustawiać za pomocą pilota Bluetooth. Tryb Sport jest przeznaczony do użytku na drogach publicznych. Zanurza kierowcę w sportowym odgłosie silnika, który został specjalnie zharmonizowany z BMW M2. Tryb Track dodatkowo zwiększa głośność silnika, co sprawia, że dźwięk jest jeszcze bardziej emocjonujący. Tworzy to bardziej intensywne wrażenia z jazdy i sprawia, że użytkownik czuje się związany ze swoim samochodem. Tłumik M Performance z klapą powietrza wylotowego ma także wpływ na wygląd BMW M2 dzięki błyszczącej jednostce tłumika z głęboko tłoczonym logo M Performance, rurom wydechowym o średnicy 80 milimetrów oraz perforowanej rurze wewnętrznej. Alternatywnie dostępne są także elementy wykończenia rury wydechowej wykonane z włókna szklanego, która ma średnicę 93 milimetry oraz zintegrowane logo BMW M.

BMW M2 Coupe może być wyposażone w zawieszenie ze sprężynami śrubowymi BMW M Performance, które usprawniają przyczepność i prowadzenie. Dzięki temu prześwit zmniejsza się o co najmniej pięć milimetrów w porównaniu do standardowego zawieszenia.

Co więcej, technologia sprężyn śrubowych może obniżyć pojazd o dodatkowe 20 milimetrów. Amortyzatory można dostosować w 16 poziomach w fazie nawrotu i 12 poziomach w fazie sprężania. Oznacza to, że kierowca może regulować zawieszenie zgodnie z osobistymi preferencjami. Niezależnie od wybranego ustawienia, mocna podstawowa konfiguracja w porównaniu do standardowego zawieszenia zmniejsza wysokość oraz przechył konstrukcji nośnej pojazdu, zapewniając tym samym neutralne prowadzenie i idealny czas reakcji.

Sportowe klocki hamulcowe BMW M Performance zwiększają przydatność pojazdu w zakresie toru wyścigowego oraz poprawiają bezpieczeństwo. Ich konstrukcja jest oparta na długodystansowych klockach hamulcowych, które stały się standardem w wyścigach samochodowych. Oznacza to, że klocki hamulcowe BMW M Performance odznaczają się szczególnie wysoką odpornością na obciążenia termiczne i nie wykazują zużycia nawet podczas ekstremalnych warunków. Zapewniają także ulepszoną i szybszą reakcję w porównaniu do standardowych układów hamulcowych.

Opcje wnętrza inspirowane wyścigami samochodowymi.

Wnętrzu BMW M2 Coupe także można nadać sportowego i osobistego charakteru dzięki częściom BMW M Performance Parts. Na przykład paski LED na progach od strony pasażera i kierowcy nadają pojazdowi stylowego i uderzającego akcentu podczas otwierania drzwi. To samo dotyczy dywaników podłogowych M Performance, które oznaczają się nie tylko sportowym wyglądem, ale także zapewniają optymalną przyczepność dzięki antypoślizgowej powierzchni z gumy i włókien tekstylnych. Osłony pedałów ze stali nierdzewnej pasują tu idealnie. Dzięki gumowym profilom zapobiegają ześlizgiwaniu się stopy z pedału hamulca i sprzęgła.

BMW jest jednym z niewielu producentów na świecie, którzy oferują kierownice z powłoką Alcantara, a oferta BMW M Performance obejmuje dwa różne modele. Kierownica M Performance Pro z obszarami uchwytu pokrytymi Alcantara ma widoczny kształt i posiada twardszą piankową konstrukcję niż inne standardowe kierownice, dzięki czemu zapewnia lepszy uchwyt i bardziej precyzyjne sterowanie. Kierownica ma także jasnoniebieskie oznaczenie na pozycji godziny 12. Trzykolorowy szew M oraz opcjonalne wykończenia z włókna węglowego z napisem M Performance nadają kierownicy Performance Pro wyjątkowo atrakcyjny wygląd.

Dodatkowo BMW oferuje kierownicę M Performance z wyświetlaczem wyścigowym oraz wykończeniem z włókna węglowego w standardzie. Dzięki zintegrowanej funkcji wyświetlacza w górnej obręczy kierownicy kierowca zawsze ma idealny widok na informacje, takie jak czasy okrążeń i odcinków, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne. Funkcje są kontrolowane intuicyjnie za pomocą przycisków menu zintegrowanych we wgłębieniach kierownicy. Poza wyświetlaczem wyścigowym kierownica jest także wyposażona we wskaźnik zmiany biegów, czyli dwie dwukolorowe diody LED po lewej i prawej, które biegną w kierunku do siebie.

Oferta BMW Performance dla wnętrza pojazdu jest ukoronowana zestawem M Performance Kit Carbon, który zawiera elementy wykończenia dla rękojeści dwusprzęgłowej skrzyni biegów, centralnej konsoli oraz rączki hamulca ręcznego, jak również wewnętrzne elementy wykończenia M Performance z wyjątkowo atrakcyjnej mieszanki Alcantra i włókna węglowego.

[1] Zużycie paliwa obliczono na podstawie cyklu testów ECE, w zależności od formatu opon.