Nowe BMW F 700 GS F 800 GS i F 800 GS Adventure

Nowe BMW F 700 GS, F 800 GS i F 800 GS Adventure - autentyczny charakter, optymalna funkcjonalność. Przez lata modele GS z serii F były uosobieniem niczym nie skrępowanej radości z jazdy motocyklem i sportowej dynamiki, połączonej z dostosowaniem do dalekich podróży i solidnymi zdolnościami terenowymi. Na rok modelowy 2017, BMW Motorrad poszedł o krok dalej, podnosząc jakość swoich modeli enduro klasy średniej.

Nowe BMW F 700 GS F 800 GS i F 800 GS Adventure

Nowe BMW F 700 GS, F 800 GS i F 800 GS Adventure - autentyczny charakter, optymalna funkcjonalność.

Przez lata modele GS z serii F były uosobieniem niczym nie skrępowanej radości z jazdy motocyklem i sportowej dynamiki, połączonej z dostosowaniem do dalekich podróży i solidnymi zdolnościami terenowymi. Na rok modelowy 2017, BMW Motorrad poszedł o krok dalej, podnosząc jakość swoich modeli enduro klasy średniej.

Tak jak poprzednio, nowe F 700 GS jest skierowane przede wszystkim do motocyklistów, którzy lubią przejażdżki modelami enduro, ale nie wymagają od nich wielkich zdolności w terenie. Atutem tej wersji jest niższa pozycja siedziska, uniwersalność i duży zapas mocy, połączony z oszczędnością paliwa i zaletami w codziennym użytkowaniu.

Nowe F 800 GS łączy sprawność na drodze ze zdolnościami terenowymi na unikalnym poziomie w tej klasie.

Bazujący na F 800 GS, model F 800 GS Adventure oferuje zwiększoną zdolność do podróżowania, nawet w najbardziej odległe zakątki naszej planety. Stworzony dla motocyklistów lubiących podróże z elementami jazdy off-road, globtroterów i turystycznych jeźdźców enduro. Oto prawdziwa koncepcja BMW GS Adventure w segmencie klasy średniej.

Dostosowanie do norm EU4 i nowy wydech.

Silniki o pojemności 798 cm3 w roczniku modelowym 2017 zostały dostosowane do przepisów EU4. Ich wizualnym znakiem rozpoznawczym jest nowo zaprojektowany tłumik ze stali nierdzewnej. Sportowy wydech HP od firmy Akrapovič również został przebudowany i jest dostępny, jako oryginalne akcesorium BMW Motorrad.

Pełny system E-Gas ride-by-wire dla dalszej poprawy reakcji na gaz tryby "Rain", "Road", "Enduro" i "Enduro Pro" dla zaspokojenia indywidualnych preferencji motocyklisty.

System ride-by-wire reaguje na polecenia odbierając sygnały bezpośrednio z czujnika na manetce gazu, przekazując je bezpośrednio do układu sterującego pracą silnika, a tym samym - do przepustnicy. Efektem jest precyzyjniejsze sterowanie gazem i szybsza reakcja silnika. Jednocześnie, pozwala to stosować nowe tryby jazdy standard "Rain" i "Road" do jazdy po mokrych lub suchych nawierzchniach, jak również tryby "Enduro" i "Enduro Pro" - dostępne jako opcja (tylko w modelach F 800 GS / F 800 GS Adventure) - które przeznaczone są - odpowiednio – do jazdy w lżejszym terenie i bardziej intensywnego, terenowego użytku.

Nowe zegary i jeszcze więcej informacji.

Nowe F 700 GS, F 800 GS i F 800 GS Adventure są wyposażone w nowo zaprojektowane i bardziej czytelne tarcze zegarów. Dodatkowa lampka wskaźnika awarii (MIL) to gwarancja spełnienia normy EU4, podczas gdy tablica zegarów została uzupełniona o informacje na temat trybów jazdy.

Dynamiczne kolory i styl jeszcze wyraźniej podkreślają charakter motocykla.

Mocne i tak od siebie różne cechy motocykla są wyrażone w trzech wariantach lakieru i wykończenia dla każdej z nowych wersji F 700 GS i F 800 GS. Są też dwa dodatkowe lakiery dla BMW 800 GS Adventure, wyposażony w ocynkowane elementy wykończenia chłodnicy, nową osłonę tłumika i nową obudowę stacyjki.

Najważniejsze zmiany:

- Dostosowanie do wymogów normy EU4.
- Nowo zaprojektowana końcówka rury wydechowej ze sportowym tłumikiem HP firmy Akrapovič, dostępna jako oryginalne akcesorium BMW Motorrad.
- Pełny system E-Gas ride-by-wire dla szybszej reakcji na gaz i precyzyjniejszego sterowania przepustnicą.
- Tryby jazdy "Rain" i "Road" w standardzie. Tryby "Enduro" i "Enduro Pro" jako opcja (tylko w modelach F 800 GS / F 800 GS Adventure).
- Tablica przyrządów z nowymi tarczami, lampka kontrolna MIL i wyświetlacz trybów jazdy.
- Dynamiczne lakiery i stylizacje.
- Boczne lampy na rurach widelca.