Rekordowy rok aut spod znaku BMW

BMW i to marka wizjonerskich pojazdów, które wyznaczają nowe trendy w motoryzacji. Ich popularność rośnie z roku na rok. Coraz więcej klientów w Polsce i na świecie decyduje się na zakup samochodów elektrycznych BMW.

Rekordowy rok aut spod znaku BMW

BMW i3 jest najchętniej wybieranym samochodem elektrycznym w Polsce. W 2015 roku zarejestrowano 67 egzemplarzy tego modelu, co przekłada się na 60 proc. wzrost w stosunku do roku 2014. Na zakup BMW i8 zdecydowało się w Polsce 14 klientów i jest to wynik o 40 proc. lepszy niż w roku poprzednim. Łącznie liczba zarejestrowanych samochodów marki BMW i odpowiada 64 proc. udziałowi w rynku samochodów elektrycznych w Polsce w 2015 roku.

BMW i sukcesem na świecie

Na świecie zarejestrowano już łącznie około 30 000 modeli BMW i. Dwa lata po rynkowym debiucie BMW i3 stało się jednym z liderów swojego segmentu. W Niemczech jeden na cztery samochody elektryczne to BMW i3. Na świecie – jeden na dziesięć. Na liście najpopularniejszych modeli EV na świecie, model BMW zajmuje trzecie miejsce. BMW i3 jest obecnie dostępne w 49 krajach, co oznacza, że kluczowa faza wejścia na rynek jest już zakończona. Najważniejszym i największym rynkiem dla tego czterodrzwiowego, w pełni elektrycznego pojazdu są Stany Zjednoczone. Auto jest także bardzo popularne w krajach Skandynawii. W ubiegłym roku w Norwegii BMW i3 było najchętniej wybieranym modelem spośród całej gamy BMW.

W roku 2015 na świecie zarejestrowano także 5456 egzemplarzy BMW i8, to wynik lepszy niż łączna sprzedaż wszystkich hybrydowych super samochodów dostępnych na rynku. Dzięki temu BMW i8 stało się najpopularniejszym sportowym modelem PHEV na świecie.

Aby wypełnić oczekiwania klientów, fabryka BMW w Lipsku produkuje dziennie ponad 100 egzemplarzy BMW i3 oraz ponad 20 BMW i8. Ponad 80 proc. nabywców BMW i3 to nowi klienci BMW Group.

BMW i – samochody przyszłości już dziś

BMW i3 to pierwszy na świecie samochód klasy premium zaprojektowany od początku pod kątem napędu elektrycznego. Innowacyjny napęd eDrive pozwala na przejechanie do 160 km bez ładowania. BMW i3 oferuje także opcjonalny system REX (Range Extender), który zwiększa zasięg nawet do 300 km. W ten sposób BMW sprawiło, że samochód elektryczny może być wygodny w codziennym użytkowaniu miejskim, a nawet w krótszych trasach.

Dzięki stacji szybkiego ładowania zlokalizowanej przy siedzibie BMW Group Polska przy ulicy Wołoskiej 22a, właściciele BMW i uzupełnią stan akumulatorów swoich samochodów bardzo szybko i całkowicie bezpłatnie. Czas ładowania BMW i3 do poziomu 80 proc. wynosi zaledwie trzydzieści minut.

BMW udowodniło też, że samochód elektryczny nie musi być drogi w zakupie i eksploatacji. Niska rata leasingowa w połączeniu z małymi kosztami utrzymania samochodu elektrycznego sprawiają, że BMW i3 jeszcze nigdy nie było tak osiągalne i przystępne cenowo. Klienci, którzy skorzystają z oferty BMW eLeasing Comfort będą mogli cieszyć się jazdą nowym BMW i3 w promocyjnej cenie 1305 zł netto miesięcznie, a przybliżony koszt pokonania 100 kilometrów wynosi jedynie 7,80 zł.

BMW i wyznacza trendy na świecie

Technologie zastosowane w obu modelach BMW i, takie jak jednostka hybrydowa typu plug-in (PHEV), napęd elektryczny eDrive, czy kabina pasażerska z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) zostały przeniesione także do standardowych modeli BMW.

Samochody elektryczne na świecie są też coraz częściej wykorzystywane przez różnego rodzaju instytucje publiczne, takie jak policja, służby ratownicze, pogotowie i straż pożarna. BMW i3 mają już w swojej flocie służby w Bawarii, Mediolanie, Los Angeles i Londynie. Aby stymulować rozwój elektromobilności, władze na świecie decydują się też na wprowadzanie wielu udogodnień dla właścicieli samochodów elektrycznych. Inwestują w rozwój infrastruktury potrzebnej do ich użytkowania, wprowadzają ulgi podatkowe oraz dodatkowe korzyści takie jak darmowy wjazd do centrów dużych miast, czy bezpłatne parkowanie.

BMW i to wizjonerskie pojazdy, które otwierają nowy rozdział w historii motoryzacji, oferując innowacyjne podejście do tematu zrównoważonej mobilności w segmencie premium. Silniki elektryczne są nie tylko bardziej ekonomiczne w eksploatacji od spalinowych, ale także bardziej przyjazne dla środowiska. BMW i to również odważna, nowoczesna stylistyka i elektryzujące doznania w czasie jazdy.