Wyprodukowano już dwa miliony egzemplarzy BMW serii 1

28 marca 2015 to oficjalny dzień wjazdu nowej serii 1 na rynek. Ale zanim doszło do tego radosnego zdarzenia, w fabryce BMW w Regensburgu, w kilka dni od uruchomienia produkcji nowego modelu, z taśmy zjechało dwumilionowe auto tej serii 5-drzwiowe BMW 120i w kolorze Estoril Blue metalic z pakietem M Sport dla klienta z Japonii

Wyprodukowano już dwa miliony egzemplarzy BMW serii 1

To kolejny kamień milowy w historii międzynarodowych sukcesów BMW serii 1. Pod koniec lata 2014 r. BMW świętowało 10-lecie produkcji kompaktowego modelu, by teraz otrzymać dwumilionowy dowód popularności „radości z jazdy” także w tym segmencie rynku. Od 2004 r., gdy model świętował premierę, nieprzerwanym powodzeniem cieszy się wcielenie typowych dla BMW cech – sportowego i eleganckiego zarazem charakteru, dynamiki jazdy i jakości premium – także w nadwoziu pięciodrzwiowym z napędem na koła tylne. BMW serii 1 nieprzerwanie tworzy legendę i ustanawia wzorce sportowego charakteru w swojej klasie. Jest też wzorcem idealnego balansu między radością z jazdy a ekonomiką zużycia paliwa dzięki technologii EfficientDynamic, której była jednym z pierwszych nośników.

Nowa generacja serii 1 będzie oferowana zarówno w wersji 3- i 5-drzwiowej. Model 3-drzwiowy powstaje wyłącznie w fabryce w Regensburgu, zaś 5-drzwiowy – również w Lipsku. Do obu wariantów można zamówić całą paletę nowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych, w tym jednostki 3-, 4- i 6-cylindrowe, wszystkie wyposażone w technologię BMW TwinPower Turbo (w topowym M135i – BMW M Performance TwinPower Turbo). Paleta silnikowa rozciąga się od 80 kW/109 KM aż po 240 kW/326 KM (średnie spalanie 8,0-3,4 l/100 km, emisja CO2: 188-89 g/km).

Wśród specyfikacji nowej serii 1 znajdziemy seryjny system multimedialny iDrove, w pełni diodowe lampy główne LED (opcja), a także najnowsze oferty z zakresu BMW ConnectedDrive – w tym radarowy regulator prędkości z systemem Stop&Go, nowej generacji asystent Driving Assist oparty na kamerach, system Inteligentnego Telefonu Awaryjnego o funkcje BMW TeleServices. Opcjonalny system nawigacji Professional obejmuje automatyczną aktualizację map online – bezpłatną przez pierwsze trzy lata. Oferta obejmuje również ogromną obfitość usług opartych na internecie.