Wyróżnienia i nagrody dla BMW w 2015r

Rok 2015 to czas wielkich sukcesów Grupy BMW, co potwierdza globalne uznanie. W tym roku pojazdy BMW zdobyły liczne narodowe i międzynarodowe wyróżnienia w kategoriach innowacji, wzornictwa, sportowego charakteru, jakości, zrównoważonego rozwoju i inteligentnej łączności. Zdobywcy nagród w wielu kategoriach zostali wybrani przez jury składające się z dziennikarzy i międzynarodowych ekspertów motoryzacyjnych, czytelników magazynów samochodowych i badaczy rynku.

Wyróżnienia i nagrody dla BMW w 2015r

o” i DEKRA.

Nowa seria BMW 7 - ponad 20 nagród w samych tylko Chinach.

Nowa seria BMW 7 otrzymała najbardziej pozytywne reakcje na całym świecie. W samych tylko Chinach seria BMW 7 otrzymała ponad 20 nagród. Wśród nich znalazła się „Nagroda Innowacji Technologicznej” przyznawana przez znany dziennik „China Business Journal” i „Luksusowy Samochód Roku” od wpływowego dziennika „Beijing News”. W USA nowa seria BMW 7 otrzymała w 2015r. nagrodę „Najlepszej Nowości” w kategorii motoryzacyjnej, przyznawaną przez „Popular Science”. Natomiast w Niemczech nowa seria BMW 7 wygrała „Złotą Kierownicę” przyznawaną przez czasopisma „Auto Bild” i „Bild am Sonntag” w kategorii samochodów luksusowych o wysokich osiągach – podobnie jak serie BMW X1 i BMW 2 Gran Tourer w swoich kategoriach.

Czołowa pozycja Grupy BMW w zakresie innowacji została także potwierdzona przez 550 ekspertów w zakresie konstrukcji, pochodzących z 24 krajów, którzy przyznali serii BMW 7 nagrodę „EuroCarBody Award 2015” za pionierską karoserię z Carbon Core.

Szczególne wyróżnienie dla wzornictwa BMW.

Nagrody „iF design awards” przyznawane za wzornictwo przez International Forum Design to jedne z najwyższych wyróżnień za osiągnięcia w tej dziedzinie. W tym roku Grupa BMW wygrała w sumie 13 „iF design awards 2015”. Wyjątkowe wzornictwo BMW wywarło wielkie wrażenie także na czytelnikach magazynu „Auto Zeitung”: Tutaj eleganckie sportowe BMW 4 Gran Coupe wygrało „Trofeum Wzornictwa” w kategoriach „Sedan/Coupe/Van”. W klasie kompaktowej najwyższe noty otrzymała stylizacja kabrioletu z serii BMW 2. Natomiast za najbardziej innowacyjną w zakresie wzornictwa w 2015r. uznano nową serię BMW 1, która wygrała nagrodę „autonis 2015”, przyznawaną przez czytelników magazynu „auto motor und sport”. Tymczasem w kategorii „Samochodów Koncepcyjnych” znaczna większość czytelników „Auto Bild Sportscars” zagłosowała na BMW 3.0 CSL Homage, stworzone przez projektantów BMW jako wyraz uznania dla klasycznych BMW coupe z lat 1970.

Moc przyjemności z jazdy.

Czysta przyjemność z jazdy to priorytet wśród czytelników czasopism poświęconych samochodom sportowym - i to właśnie sportowe modele BMW spełniają ten warunek najlepiej. Takiego zdania są czytelnicy „Auto Bild Sportscars”. W kategorii „Seryjnie Produkowane Coupe”, BMW M4 GTS został przez nich wybrany „Samochodem Sportowym Roku 2015”.

Jego 6-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 500 hp i pojemności 3l z technologią M TwinPower Turbo to pierwszy produkowany seryjnie samochód wyposażony w innowacyjny wtrysk wody (łączne zużycie paliwa: 8,5 l/100 km; łączna emisja CO2: 199 g/km)[1].

Wynik głosowania czytelników magazynu „sport auto” także potwierdza sportowe aspiracje BMW: Aż w czterech kategoriach modele BMW znalazły się na szczycie notowań. Po raz trzeci z rzędu, BMW 335i otrzymało nagrodę „Sport Auto Award” w klasie sedan do 50.000 EUR. Natomiast BMW M3 po raz drugi z rzędu zajęło pierwsze miejsce w kategorii sedan/kombi do 100.000 EUR. Podobnie uplasowały się BMW M135i w klasie kompaktowej i BMW M235i w rankingu coupe do 50.000 EUR.

Uznanie pionierskiej roli w zakresie łączności.

42.520 czytelników magazynu motoryzacyjnego „auto motor und sport” i magazynu komputerowego „CHIP” wzięło udział w głosowaniu „Car Connectivity Award 2015”. Wynik tego głosowania potwierdza pionierską rolę Grupy BMW w łączeniu kierowcy z pojazdem i otoczeniem. BMW i8 zdobyło nagrodę „Connected Car 2015”, osiągając 30,3 procent głosów. Znający się na rzeczy czytelnicy magazynu byli pod wrażeniem szeregu systemów wspomagania kierowcy, usług i aplikacji. Co więcej, 56 procent głosujących uznało BMW za markę oferującą najwyższy poziom łączności.

Czytelnicy magazynu samochodowego „Auto Bild” i „Computer Bild” wybierali producentów oferujących najlepsze innowacje w zakresie łączności samochodowej, a zwycięzcy otrzymali nagrody „Connected Car Awards”. Nową serię BMW 7 uznano za samochody roku w kategorii łączności. Poza optymalną łącznością, samochody BMW 7 jako jedyne na świecie oferują funkcję sterowania gestami i „zdalnie sterowane parkowanie”. Za tę ostatnią funkcję BMW otrzymał także nagrodę „Connected Car Award” w kategorii „Systemy Wspomagania - Komfort”. Czytelnicy byli także pod wrażeniem BMW w kategorii „Systemy Wspomagania - Bezpieczeństwo”, w której nagrodę „Connected Car Award” przyznano systemowi „Driving Assistant Plus” dostępnemu w serii BMW 7, BMW 5 i BMW i3.

„GreenTec Award” – jedno z największych i najważniejszych europejskich wyróżnień dla technologii ekologicznych – zostało przyznane intermodalnemu planerowi podróży opracowanemu dla modeli BMW i. System ten uwzględnia inne środki transportu w procesie nawigacji, w przypadkach, gdy w ten sposób można szybciej i oszczędniej dotrzeć na miejsce.

Grupa BMW otrzymała także nagrodę ONZ „Momentum for Change Award” za innowacyjną sieć szybkiego ładowania samochodów z napędem elektrycznym.

Potwierdzenie zrównoważonego rozwoju i jakości.

Magazyn samochodowy „Auto Bild” przyznaje tytuł „Value Master” na podstawie prognoz niemieckiego instytutu analiz rynkowych Schwacke w zakresie wartości pojazdów używanych. W kategorii samochodów elektrycznych, BMW i3 otrzymał wyróżnienie „Value Master 2015”, jako auto osiągające najwyższą cenę odsprzedaży. Po raz trzeci z kolei, model z serii BMW 3 wygrał ten tytuł w kategorii samochodów średniego zasięgu – w tym roku był to BMW 325d Touring. Natomiast w kategorii kompaktowych samochodów sportowo-użytkowych było dwóch zwycięzców marki BMW: BMW X3 xDrive35d na pierwszym i BMW X4 xDrive30d na drugim miejscu.

Dzięki najwyższej jakości, niezawodności i ergonomice, BMW świetnie poradziło sobie także w „Initial Quality Study 2015”, ankiecie jakości przeprowadzonej przez J. D. Power and Associates wśród 84.000 Amerykanów kupujących nowy samochód. W tym roku zwycięzcą w kategorii samochodów małych była seria BMW 2. Natomiast seria BMW 4 wygrała w klasie samochodów kompaktowych, a seria BMW 5 była pierwsza w kategorii samochodów średnich. Firma J.D. Power and Associates ocenia także jakość zakładów produkcyjnych. I tak nagrodę „Platinum Plant Quality Award 2015” dla najlepszej fabryki na świecie otrzymał zakład BMW w Rosslyn w Afryce Południowej. Fabryka w Dingolfing zajęła drugie miejsce w regionie Europy/Afryki, co oznacza, że jest najlepszym zakładem w Europie.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie głównych nagród otrzymanych przez BMW w 2015r.:

Wyróżnienie przyznane przez ONZ:

„Momentum Change Award” za stworzenie największej na świecie sieci szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.
Wyróżnienia przyznane przez World Car Awards:
Najbardziej Ekologiczny Samochód Świata dla BMW i8
Silnik Roku dla 3-cylindrowego doładowanego silnika benzynowego z BMW i8
Silnik Roku dla układu przeniesienia napędu w BMW i8
Silnik Roku – nagroda ogólna dla BMW i8
Silnik Roku dla 6-cylindrowego benzynowego silnika rzędowego o pojemności 3l montowanego w BMW 3
Wyróżnienie przyznane przez GreenTec Awards:

„GreenTec Award 2015”:
BMW i za multimodalny planer podróży w kategorii Automobilność
Wyróżnienie przyznane przez „EuroCarBody”:

„EuroCarBodyAward 2015”:
Seria BMW 7 za innowacyjną konstrukcję nadwozia
Wyróżnienia przyznane przez „auto motor und sport”:

„Najlepsze Samochody”:
Seria BMW 5 w górnym zakresie średniego zasięgu „Nagroda Paula Pietscha”:
BMW i8 jako najbardziej innowacyjną koncepcja technologiczna „autonis”:
Seria BMW 1 za najbardziej innowacyjne wzornictwo w klasie kompaktowej
Wyróżnienie przyznane przez „auto motor und sport” i „CHIP”:

„Connected Car 2015”:
BMW i8 za najlepszą łączność pojazdu Wyróżnienia przyznane przez „Auto Zeitung”:

„Auto Trophy”:
Seria BMW 5 w górnym zakresie średniego zasięgu „Design Trophy”:
Kabriolet BMW 2 w klasie kompaktowej
BMW 4 Gran Coupe w kategorii Sedan/Coupe/Van
Wyróżnienia przyznane przez „Bild am Sonntag” / „Auto Bild”:

„Złota Kierownica”:
BMW X1 w kategorii SUV średniego zasięgu
Seria BMW 7 w kategorii samochodów luksusowych o wysokich osiągach Seria BMW 2 Gran Tourer w kategorii van
Wyróżnienia przyznane przez „Auto Bild” / „Computer Bild”:

„Connected Car Award”:
Seria BMW 7 jako „Connected Car of Year”
BMW w kategorii „Systemy Wspomagania - Bezpieczeństwo”
BMW w kategorii „Systemy Wspomagania - Komfort”
Wyróżnienie przyznane przez „Auto Bild Allrad”:

„Samochód Roku z Napędem na Cztery Koła”:
BMW i8 w kategorii Hybryda z Napędem na Cztery Koła
Wyróżnienia przyznane przez „Auto Bild Sportscars”:

„Sportowe Samochody Roku”:
BMW M4 GTS w kategorii Seryjnie Produkowane Coupe
BMW 3.0 CSL Homage w kategorii Samochodów Koncepcyjnych

Wyróżnienia przyznane przez „Auto Bild” /Schwacke:

„Value Master 2015”:
BMW i3 w kategorii Pojazdów Elektrycznych
BMW 325d Touring w kategorii Średniego Zasięgu
BMW X3 xDrive35d w kategorii SUVów Kompaktowych

Wyróżnienia przyznane przez „sport auto”:

„sport auto Award 2015”:
BMW M135i w kategorii Samochodów Kompaktowych
BMW M235i w kategorii Coupe do 50.000 EUR
BMW 335i w kategorii Sedan/Kombi do 50.000 EUR
BMW M3 w kategorii Sedan/Kombi do 100.000 EUR

Wyróżnienie przyznane przez „Motor Klassik”:

„Motor Klassik Awards 2015”:
Seria BMW 4 Coupe w kategorii Klasyka Przyszłości (Średni Zakres) Wyróżnienia przyznane przez International Forum Design:

„iF Design Awards” 2015:
BMW 2 Active Tourer, BMW 4 Gran Coupe, BMW M4 Coupe, BMW X6 i BMW i8 – wszystkie w kategorii „Produkt - Samochody, Pojazdy, Motocykle”

Wyróżnienia przyznane przez „Firmenauto” / DEKRA:

„Samochód Firmowy Roku”:
BMW i3 REX w kategorii Samochodów Małych
BMW 118d w kategorii Samochodów Kompaktowych

Wyróżnienie przyznane przez DEKRA:

„Samochody Używane - Raport 2015”:
BMW Z4 w kategorii Kabriolety/Samochody Sportowe (Niezawodność)

Wyróżnienia przyznane przez J.D. Power and Associates:

„Initial Quality Award 2015”:
Seria BMW 2 w kategorii Samochodów Małych
Seria BMW 4 w kategorii Samochodów Kompaktowych
Seria BMW 5 w kategorii Samochodów Wysokiej Jakości

„APEAL Study 2015”:
Seria BMW 4 w kategorii Samochodów Kompaktowych
Seria BMW 6 w kategorii Samochodów o Średnim Zasięgu
Seria BMW 2 w kategorii Samochodów Małych

„Platinum Plant Quality Award 2015”:
Fabryka BMW w Rosslyn, Afryka Południowa

„Silver Plant Quality Award 2015”:
Fabryka BMW w Dingolfing

Wyróżnienia przyznane przez „UK Car of Year”:

„Brytyjski Samochód Roku”:
BMW i8 jako najlepszy samochód roku

„Samochód Roku o Najwyższych Osiągach”:
BMW i8 w kategorii najlepszych samochodów sportowych roku

Wyróżnienie przyznane przez „Popular Science”:

„Najlepsze Nowości” 2015:
Seria BMW 7 w kategorii samochodów

Wyróżnienia przyznane przez „Blogger Auto Awards”:

„Blogger Auto Awards 2015”:
BMW i3 w kategorii Samochodów Małych
BMW i8 w kategorii Samochodów Sportowych

Wyróżnienie przyznane przez „Schweizer Illustrierte”:

„Szwajcarski Samochód Roku”:

Seria BMW 7 w kategorii „najbardziej stylowy samochód w Szwajcarii” Wyróżnienie przyznane przez „Freie Fahrt”:

„Wielka Australijska Nagroda Samochodowa” 2015:
Seria BMW 7 w kategorii „Premium”

Wyróżnienie przyznane przez „Car Styling Magazine”:

„złote trofeum”:
BMW i3 za najlepsze wzornictwo samochodowe

Wyróżnienie przyznane przez „Washington Auto Show”:

„Luksusowy Ekologiczny Samochód Roku”:
BMW i8 w kategorii Najbardziej Ekologicznego Samochodu Luksusowego Wyróżnienie przyznane przez „Coty Australia”:

„Samochód Roku 2015”:
BMW i3 jako najlepszy samochód roku Wyróżnienie przyznane przez „L’argus”:

„Trofeum Argus”:
BMW 218d Active Tourer w kategorii Samochód Kompaktowy/Rodzinny Wyróżnienie przyznane przez „J-COTY“:

„Japoński Samochód Roku”:
BMW 2er Active / Gran Tourer jako Importowany Samochód Roku

Wyróżnienie przyznane przez „China Business Journal”:

„Nagroda Innowacji Technologicznej”:
Seria BMW 7 w kategorii Innowacyjnej Technologii Wyróżnienie przyznane przez „Beijing News”:

„Luksusowy Samochód Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Luksus i Osiągi

Wyróżnienie przyznane przez „auto, motor und sport China”:

„NAJLEPSZE SAMOCHODY 2015”:
BMW i3 w kategorii Najlepszy Samochód Kompaktowy

Wyróżnienie przyznane przez „West China City Daily”:

„Najbardziej Oczekiwany”:
Seria BMW 7 w Klasie D

Wyróżnienie przyznane przez „163.com”:

„Luksusowy Samochód Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Luksus i Osiągi Wyróżnienie przyznane przez „yiche.com”:

„5 Najlepszych Importowanych Samochodów Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Pojazdy Importowane

Wyróżnienie przyznane przez „National Business Daily”: „Luksusowy Samochód 2015”:

Seria BMW 7 w kategorii Luksusowy Samochód Roku

Wyróżnienie przyznane przez „emao.com”:

„Polecany Duży Samochód Luksusowy 2016”:
Seria BMW 7 w kategorii Luksusowy Samochód o Wysokich Osiągach Wyróżnienie przyznane przez „youcheyihou”:

„China Mobile Internet Annual Model Series Award”:
Seria BMW 7 w kategorii Mobilnego Internetu Wyróżnienie przyznane przez „Auto Headline”:

„Annual Top New Media Communications Case”:
Seria BMW 7
Wyróżnienie przyznane przez „Auto World”:

„Samochód Roku”:
Seria BMW 7
Wyróżnienie przyznane przez „Tencent”:

„Importowany Samochód Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Samochodów Importowanych
Wyróżnienie przyznane przez „ifeng.com”:

„Globalny Luksusowy Samochód Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Luksusowy Samochód o Wysokich Osiągach Wyróżnienie przyznane przez „Nanfang Metropolis Daily”:

„Importowany Luksusowy Samochód Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Luksusowy Samochód o Wysokich Osiągach
Wyróżnienie przyznane przez „China Business News”:

„Elitarny Samochód Roku”:
Seria BMW 7
Wyróżnienie przyznane przez „12gang.com”:

„Luksusowy Samochód Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Luksusowy Samochód o Wysokich Osiągach
Wyróżnienie przyznane przez „Zaker”:

„Uznanie dla Nowego Samochodu”:
Seria BMW 7
Wyróżnienie przyznane przez „21th Century Media”:

„Samochód Roku”:
Seria BMW 7
Wyróżnienie przyznane przez „Motor Trend”:

„Importowany Samochód Roku”:
Seria BMW 7 w kategorii Samochodów Importowanych Wyróżnienie przyznane przez „chexun.com”:

„Najpopularniejszy Luksusowy Samochód”:
Seria BMW 7 w kategorii Luksusowy Samochód o Wysokich Osiągach