Retromobile 2015 Citroen oznacza komfort

Na 40. edycji salonu Rétromobile, który należy do najważniejszych wydarzeń w kalendarzu miłośników kolekcjonerskich samochodów, motywem przewodnim ekspozycji marki Citroën jest komfort, z którym Marka jest kojarzona od lat. Od modelu C6 Torpedo z 1931 roku do C4 Cactus, poprzez niezastąpione modele 2 CV i Méhari, zwiedzający będą mogli odbyć podróż w czasie i przekonać się jakie rozwiązania poprawiające jakość i komfort oferował CITROËN na przestrzeni lat.

Retromobile 2015 Citroen oznacza komfort

Z okazji 40. salonu Rétromobile zwiedzający będą mogli podziwiać legendarne modele CITROËNA, które zapisały się na stałe w historii motoryzacji poprzez swój styl, kreatywność oraz wartości, którym hołdują. W tym roku CITROËN wraca do swojej historii przez pryzmat przyjemności i komfortu. Komfort stanowi motyw przewodni łączący wszystkie modele niezależnie od epoki i kształtuje tożsamość CITROËNA. Każdy z prezentowanych modeli jest wyrazem oryginalnego i inteligentnego podejścia Marki do samochodu, a wszystko to z przymrużeniem oka. W efekcie prezentowane samochody zyskały niepowtarzalny charakter, nie tracąc przy tym z komfortu i praktyczności.
Salon jest okazją do podróży w czasie i bliższego poznania wybranych modeli, które odegrały znaczącą rolę w historii Marki, ale także w historii motoryzacji, takich jak:

- C6 Torpedo z 1931 roku, który był premierowym modelem z silnikiem 6-cylindrowym,
- GS Pallas z 1977 roku, który zrewolucjonizował kategorię średniej wielkości sedanów poprzez zastosowane rozwiązania techniczne i niepowtarzalny styl,
- CX 2400 z 1978 roku, który zapisał się w historii jako pierwszy samochód zdolny pokonać odległość z Nicei do Paryża na jednym zbiorniku paliwa,
- «Traction Avant» 15/6 H, który stał się « Królem Szos» dla Francuzów,
- model Baby Brousse, których świadczy o międzynarodowym wymiarze marki,
-2 CV AZAM, który pozostał w pamięci wielu pokoleń,
- i oczywiście model Méhari będący symbolem radości życia i wypraw w nieznane.
Na stoisku jest też obecny C4 Cactus na potwierdzenie, że również dziś marka CITROËN nie poprzestaje w twórczych poszukiwaniach na rzecz komfortu.