Do Turynu dotarła Enjoy usługa car sharing pod szyldem Eni

Enjoy, usługa car sharing firmy Eni (krótkoterminowy wynajem samochodów) zrealizowana we współpracy z Fiatem i Trenitalia, dotarła do Turynu, gdzie do dyspozycji mieszkańców będzie flota samochodów licząca docelowo czterysta Fiatów 500. Piemoncka stolica jest czwartym miastem po Mediolanie, Rzymie i Florencji, które zrewolucjonizowało mobilność swoich mieszkańców.

Do Turynu dotarła Enjoy usługa car sharing pod szyldem Eni

Turyńczykom, którzy zarejestrują się na stronie www.enjoy.eni.com począwszy od teraz aż do 30 kwietnia 2015, „Enjoy" i Fiat dedykują ekskluzywną promocję „Welcome Torino!": bonus o wartości 15 Euro na wypożyczenia, by bezpłatnie wypróbować usługę we własnym mieście, jak tylko będzie dostępna.

Zasady korzystania oraz cechy usługi „car sharing" „Enjoy" oferowanej w Turynie są takie same, jak te obowiązujące w pozostałym miastach włoskich: bezpłatna rejestracja on-line i wyjątkowe "customer experience". Klient może odnaleźć najbliższy samochód i zarezerwować go za pośrednictwem aplikacji na smartphone'a (Android, iOS i Windows Phone) lub strony internetowej www.enjoy.eni.com albo wybrać któreś z wolnych aut stojących wzdłuż drogi i natychmiast je wypożyczyć.

W Turynie samochody te będą miały wolny wjazd do stref centrum miasta ZTL Centrale i Romana (nie będzie możliwy natomiast wjazd do stref ZTL TrasportoP pubblico, ZTL Valentino i ZTL Pedonali) i będą mogły zostać odstawione po zakończeniu użytkowania - również w trybie „postoju" - na którymkolwiek parkingu spośród tych objętych usługą, w tym na parkingach płatnych, oznaczonych niebieskimi pasami. W początkowej fazie, łączna powierzchnia parkingowa w Turynie wyniesie około 45 km2. Pozostałe parkingi „dedykowane usłudze" przewidziane są na niektórych stacjach benzynowych Eni znajdujących się w strategicznych strefach miasta.
Wszystkie Fiaty 500 zasilające turyńską flotę posiadają homologację euro 6, mają czujniki parkowania i mogą swobodnie przewozić nawet do czterech osób.
„Enjoy" to efektywna, innowacyjna usługa, która wspiera dobrą energią mobilność mieszkańców Turynu, dzięki najbardziej konkurencyjnej na rynku taryfie: 25 eurocentów za minutę faktycznego korzystania z usługi (za pierwsze 50 km, po których stosowany jest również koszt 25 eurocentów za każdy przejechany 1 km) i 10 eurocentów za minutę, jeśli Klient chce zarezerwować samochód również podczas postoju. Taryfa jest typu „all inclusive", ponieważ obejmuje koszty ubezpieczenia, utrzymania, paliwa i parkingu.
Na dzień dzisiejszy w Mediolanie, Rzymie i Florencji w sumie zarejestrowano 250 tysięcy osób korzystających z usługi, które dokonały ponad dwa i pół miliona wypożyczeń.
Dodatkowo, od marca, usługa „Enjoy" ma swój profil na Twitter @enjoy, gdzie można zwrócić się z zapytaniem o pomoc, odkryć nowe usługi i nowe partnerstwo w korzystaniu z usługi, a także dzielić się w czasie rzeczywistym zdjęciami, sugestiami i doświadczeniami.