Fiat 500 ustanawia światowy rekord Guinnessa | maxiauto

Fiat 500 ustanawia światowy rekord Guinnessa

W dniu 4 lipca br. o godz.11.30, w parku Sempione w Mediolanie, 328 osób odtworzyło niepowtarzalną linię nadwozia Fiata 500, tworząc ogromną ludzką mozaikę. Wewnątrz długiego na 15 metrów profilu, uczestnicy ubrani na biało w kolorze nadwozia oraz w barwach innych detali, odwzorowali wszystkie elementy samochodu klasyczne, okrągłe reflektory, koła, boczne szyby, krótką i otulającą maskę oraz łukowaty profil dachu opadającego w stronę tylnego zderzaka.

Fiat 500 ustanawia światowy rekord Guinnessa

Pod czujnym okiem oficjalnych sędziów organizacji Guinness World Records, uczestnicy musieli przez pięć minut utrzymać niezachwianie swoją pozycję.

Ta oryginalna inicjatywa wpisuje się w obchody święta „500 Day", imprezy, która zagościła w parku Sempione, w ramach której odbyło się wiele atrakcji, takich jak kolorowy piknik. W samym sercu Mediolanu już od samego rana rozbawiony tłum, wypełniał po brzegi zielone pole, a pięć tysięcy kolorowych serwetek utworzyło na nim widoczny z lotu ptaka napis „500", z jego charakterystyczną kaligrafią.

To właśnie na tych naturalnych „dywanach" można było cały dzień spędzić na świeżym powietrzu, bawić się, słuchając muzyki w ramach programu „GQ FreakOut", którego Fiat był sponsorem.

Gwiazdą imprezy był oczywiście Fiat 500, którego odwiedzający mogli podziwiać w parku i przyległych okolicach.

50 zabytkowych egzemplarzy modelu „przedefilowało" aż do Arco della Pace, gdzie w dniu swojej światowej premiery czekało na nie kilka egzemplarzy nowej 500-ki.

Zaprojektowany przez Centro Stile Fiat, zewnętrzne i wewnętrznie odnowiony projekt jest bez wątpienia Fiatem 500, za to o wiele bardziej atrakcyjnym. Oferuje bogatszą rozwiązania w zakresie technologii, układów napędowych i możliwości indywidualizacji.

Nowo ustanowiony, światowy rekord Guinnessa jest ważnym „chrztem" dla samochodu, który powstał, aby zawsze „stawić czoła" wyzwaniom aktualnego rynku, ale w poszanowaniu i kontynuacji swojej bogatej tradycji. Dlatego też, nowa 500-ka łączy ogromne dziedzictwo, kultowe, charakterystyczne cechy marki z nowoczesnością techniczną oraz uwagą poświęconą zrównoważonej mobilności, umacniając w ten sposób, pod każdym względem, pozycję wzorca w swoim segmencie samochodów.