2015 Honda CR-V

Honda CR-V jest jednym z najpopularniejszych kompaktowych samochodów segmentu SUV na świecie. Ponad 750 000 sztuk tego modelu sprzedano w Europie od czasu jego wprowadzenia na rynek w 1997 r., z czego 50 000 - w roku 2014. W pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku CR-V był najlepiej sprzedającym się SUVem na świecie. Stał się fundamentem sukcesu Hondy w Europie, a kompleksowe udoskonalenia w czwartej generacji modelu, mają ułatwić mu dalszą ekspansję rynkową.

2015 Honda CR-V

Najważniejsze nowości w CR-V na rok 2015, to nowy silnik Diesla i dziewięciobiegowa przekładnia automatyczna, zapewniające niedościgniony stosunek mocy do zużycia paliwa, nowatorskie na skalę światową rozwiązania techniczne z zakresu bezpieczeństwa, całkowicie nowy system łączności, informacji i rozrywki, a także udoskonalone zawieszenie kół oraz zoptymalizowane tłumienie hałasu i drgań, służące bardziej dynamicznej jeździe w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

CR-V w wersji modelowej 2015 jest początkiem fali nowej generacji pojazdów, których zaawansowanie techniczne i sportowy duch są wyrazem pionierskiego podejścia Hondy do inżynierii i techniki, które mają służyć poprawie jakości życia klientów.

CR-V został opracowany zgodnie z gustami europejskich kierowców. Do salonów dealerskich trafi on wiosną 2015 roku.

Najważniejsze nowe cechy CR-V:

1. Nowy silnik i przekładnia

Oprócz nowej stylistyki, CR-V otrzymał nowy, mocniejszy silnik Diesla, który teraz współpracuje również z bardzo sprawną, dziewięciobiegowa przekładnią automatyczną.

O pełnych możliwościach nowego silnika przekonujemy się, gdy współpracuje on z nową, bardzo efektywną, dziewięciobiegową przekładnią automatyczną. Nowy Diesel 1,6 litra o mocy maksymalnej 160 KM zapewnia wtedy jeden z najlepszych stosunków mocy do zużycia paliwa, jakie można otrzymać obecnie na rynku motoryzacyjnym.

2. System informacyjno-rozrywkowy Honda Connect

CR-V model 2015 otrzyma całkowicie nowy system Honda Connect, będący połączeniem systemu audio z systemem informacyjnym. Honda Connect oferuje wygodną łączność ze światem, przy czym kluczowe funkcje systemu, to radio DAB /FM / AM oraz internetowe, łączność Bluetooth, dostęp do Internetu i nawigacja satelitarna, a także tylna kamera ułatwiająca parkowanie.

System Honda Connect jest kompatybilny z systemem operacyjnym Android 4.0.4, najpopularniejszym na świecie systemem stosowanym w smartfonach i pozwala korzystać z dobrze znanych gestów szczypania, przesuwania i stukania – wszystko to przy użyciu siedmiocalowego ekranu dotykowego.

3. Nowe na skalę światową rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa aktywnego

CR-V z roku modelowego 2015 będzie pierwszym modelem Hondy wyposażonym w nowy, inteligentny tempomat adaptacyjny (i-ACC), zgodnie z firmowym hasłem „bezpieczeństwo dla każdego”.

System wyposażono w zdolność przewidywania i automatycznego reagowania na pojawienie się innego pojazdu na torze jazdy naszego samochodu. Wymagało to rozległych prac badawczych dotyczących rzeczywistych zachowań i stylów jazdy europejskich kierowców. System Honda i-ACC wyposażono w kamerę i radar, pozwalające śledzić pozycje innych pojazdów na drodze. Na podstawie tych obserwacji, system stosuje algorytm przewidywania prawdopodobieństwa, iż pojazdy poruszające się po innych pasach ruchu, pojawią się na torze jazdy naszego samochodu. Pozwala to kierowcy samochodu wyposażonego w i-ACC, na szybką, bezpieczną i komfortową reakcję.

*Dane Focus2Move – światowa sprzedaż 515 326 sztuk od 1 stycznia do 30 września 2014.