Infiniti Q30 Premium Active Compact przedpremierowo

Całkowicie nowy model Infiniti Q30 Premium Active Compact jest gotowy na swoją światową premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Infiniti Q30 Premium Active Compact przedpremierowo

Zachowujący charakterystyczną dla Infiniti linię stylistyczną, nowy Q30 łamie utrwalone w segmencie reguły projektowe i jest ucieleśnieniem samochodu marzeń dla tych, którzy szukają indywidualności w miejskim gąszczu aut. Dopracowana w szczegółach idea stylistyczna sylwetki znajduje swoje odbicie także we wnętrzu samochodu. O zapowiadanych przez producenta − a charakterystycznych dla Infiniti − dynamice jazdy i znakomitym prowadzeniu wspominamy tylko z dziennikarskiego obowiązku.

Q30 Active Compact będzie miał premierę dwa lata po swoim prekursorze − Q30 Concept, który został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2013 roku. Założenia projektowe przyjęte dla tego ujmującego konceptu zostały w pełni zachowane przy wprowadzaniu, do całkowicie nowego dla Infiniti segmentu aut, kompaktu Q30.

„Design jest fundamentem marki Infiniti, a nowy Q30 Active Compact doskonale to potwierdza” − powiedział Prezes Infiniti Roland Krueger. „Poza unikatową stylistyką, Q30 zapewnia ogromną radość z jazdy i indywidualność, której oczekują od samochodów odrzucający banalność i sztampę klienci. Wraz z wejściem do segmentu aut kompaktowych kontynuujemy ofensywę produktową Infiniti i zapewniamy wymagającym klientom więcej możliwości wyboru.”

Q30 Active Compact jest już po ostatnich testach i modyfikacjach. Będzie wytwarzany w Sunderland w Wielkiej Brytanii, która zostaje czwartym krajem na trzech kontynentach produkującym samochody Infiniti.

Dni prasowe tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie odbędą się 15 i 16 września, natomiast dla publiczności salon będzie czynny od 17 do 27 września.