INFINITI Q50 SOUND STUDIO BY BOSE

Od ponad ćwierć wieku samochody Infiniti cenione są także ze względu na doskonałe systemy nagłośnieniowe, zawdzięczane pionierskiej współpracy z firmą Bose. Teraz Infiniti może pochwalić się kolejnym efektem współpracy w zakresie nagłośnienia – Infiniti Q50 Sound Studio by Bose.

INFINITI Q50 SOUND STUDIO BY BOSE

Infiniti Q50 Sound Studio by Bose to wyjątkowa wersja limitowana, opracowana na bazie Q50 – sportowego sedana marki Infiniti, znanego z innowacyjnych rozwiązań, takich jak system bezpośredniego kierowania adaptacyjnego DAS, będącego pierwszym na świecie elektronicznym układem kierowniczym.

Wersja dla najprawdziwszych miłośników muzyki łączy w sobie kilka nowoczesnych elementów i zapewnia niezrównane wrażenia słuchowe zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Połączenie standardowego systemu SurroundSound firmy Bose z najnowszym odbiornikiem DAB sprawia, że mocą i bogactwem dźwięku w technologii Bose można rozkoszować się także słuchając nadających cyfrowo stacji radiowych.

Q50 jest pierwszym samochodem wyposażonym w zaawansowaną technologię koncertu na żywo − Advanced Staging Technology, polegającą na wyrafinowanym przetwarzaniu dźwięku cyfrowego i dostarczaniu wyjątkowo precyzyjnego i naturalnego brzmienia. Ta innowacja firmy Bose stwarza wrażenie przebywania na sali koncertowej o przestrzennej akustyce i przysłuchiwania się porywającemu koncertowi z pierwszego rzędu widowni. Czternaście precyzyjnie rozmieszczonych głośników zapewnia podróżującym Q50 jednakowo potężny, głęboki i wierny dźwięk przestrzenny, bez względu na zajmowane w samochodzie miejsce.

Jednym z elementów Infiniti Q50 Sound Studio by Bose jest technologia Centerpoint® 2 Surround Technology, umożliwiająca zarówno kierowcy, jak i pasażerom rozkoszowanie się dźwiękiem w pełni przestrzennym (360 stopni), pochodzącym z dowolnego źródła sygnału stereofonicznego, włączając w to radio DAB.

Wrażenia są jeszcze bardziej wzbogacane przez działające automatycznie w tle dodatkowe zaawansowane systemy firmy Bose. Przykładowo technologia aktywnego zarządzania dźwiękiem Active Sound Management redukuje niepożądane hałasy, a równocześnie wzmacnia miłe dla ucha pomruki silnika. Technologia kompensacji hałasu AudioPilot®2 firmy Bose nieustannie monitoruje i dostosowuje natężenie głośności odtwarzanej muzyki, aby skompensować prędkość samochodu i niepożądane dźwięki z zewnątrz.

Pionierskie rozwiązania audio to nic nowego dla Infiniti i Bose. Firmy te od roku 1989 współpracują, aby zapewniać doskonałą jakość dźwięku w samochodzie. Ponieważ prace nad systemem nagłośnienia rozpoczynają się w początkowej fazie rozwojowej każdego nowego modelu, innowacyjne rozwiązania techniczne są właśnie od samego początku uwzględniane w procesie konstrukcyjnym.

System Sound Studio firmy Bose z radiem DAB obejmuje także system nawigacji satelitarnej i jest jednym z elementów całego bogactwa technologicznego, montowanego seryjnie w tej serii limitowanej Infiniti Q50. System dostępny jest albo w najbardziej popularnej wersji Premium, albo w wersji Sport modelu Q50. Egzemplarze z tym systemem cechuje ponadto cała gama elementów luksusowego wyposażenia, technologii bezpieczeństwa i wygody.

Infiniti Q50 Sound Studio by Bose będzie dostępny na rynkach europejskich jako seria limitowana od października 2015 r. Nabywcy mają do wyboru dwie wersje silnikowe: z 2,0-litrowym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 211 KM i momencie obrotowym 350 Nm lub z 2,2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem Diesla o mocy 170 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Ceny wersji benzynowej zaczynają się od 166 tysięcy złotych, a wersji z silnikiem Diesla od 172 tysięcy.