INFINITI QX70 ULTIMATE

Wszystko, co właściciele QX70 kochają najbardziej w stylistyce i osiągach flagowego modelu Infiniti, poddano teraz swoistej destylacji i zawarto w nowej wersji, czyli QX70 Ultimate. Debiutuje on na wrześniowym Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

INFINITI QX70 ULTIMATE

Infiniti QX70 ma już ugruntowaną pozycję ikony stylu wśród SUV-ów, a jego wersja Ultimate jest jeszcze atrakcyjniejsza dla nabywców i może stać się najbardziej pożądaną wersją QX70. Samochód ten ma serce i duszę sportowego coupé, a przy tym jest w stanie bez trudu dostosować się do potrzeb użytkowników prowadzących najbardziej aktywny tryb życia.

− QX70 już od dawna frapuje nabywców, szukających czegoś wyjątkowego, a wersja Ultimate jest zaprojektowana, jako odpowiedź na szczególne potrzeby i pragnienia kierowców – powiedział François Goupil de Bouillé, prezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Poza funkcjonalnością, nowoczesnymi funkcjami i kunsztem rzemieślniczym, z których znany jest QX70, wersję Ultimate charakteryzują subtelne zmiany stylistyczne wprowadzone z przodu i tyłu auta. Chodzi przede wszystkim o nowy przedni rozdzielacz oraz o tylny dyfuzor ze zintegrowanym światłem przeciwmgielnym. Inne zmiany to choćby zastosowanie z przodu i tyłu wykończeń z ciemnego chromu. Taka stylizacja „techno” dodatkowo potęguje bardzo ekspresyjny wygląd QX70. Wersja Ultimate otrzymała także nowe 21-calowe felgi aluminiowymi w kolorze antracytu oraz nowe światła do jazdy dziennej.

Na swoją nadzwyczajność z nazwy (bo tak przecież można tłumaczyć słowo „ultimate”), nowa wersja QX70 zapracowuje także wnętrzem. Oko cieszą w nim błyszczące elementy pokryte czarnym lakierem, fioletowe przeszycia tapicerki, miękka skóra oraz oczywiście wcześniej chwalone przez użytkowników QX70 przestronność, luksus i wygoda.

Wersję Ultimate napędzają silniki cenione zarówno za osiągi, jak i efektywność − benzynowy V6 3,7 l lub podrasowany trzylitrowy Diesel V6 o znakomitym momencie obrotowym. Oba współpracują z siedmiobiegową przekładnią automatyczną. Łopatki zmiany biegów przy kierownicy ułatwiają czerpanie przyjemności z jazdy, która jest immanentną cechą Infiniti. Wszak jest to samochód o rozkładzie masy zbliżonym do tego w autach sportowych oraz z inteligentnym, wysoce responsywnym, systemem napędu na wszystkie koła. QX70 Ultimate zapewnia przy tym zwrotność i dynamikę nawet na najbardziej wymagających drogach, jak Szosa Stu Zakrętów, czy odcinek Załuż – Tyrawa Wołoska.

Wysoko ceniony za wyjątkowość stylistyczną i bogactwo zastosowanych technologii QX70 uosabia wszystkie zalety Infiniti, jako marki coraz bardziej rosnącej w siłę w Europie.

Sprzedaż QX70 Ultimate rozpocznie się po jego premierze na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie 15 września 2015 r. Ceny wersji benzynowej zaczynają się od 249 740 złotych, a wersji z silnikiem Diesla od 251 160 złotych.