Premiera kompaktowego Infiniti Q30

Na konferencji prasowej podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie marka Infiniti zaprezentowała temperamentny samochód kompaktowy − Q30. Model ten jest pierwszą propozycją marki w szybko rozwijającym się segmencie kompaktów klasy premium i z pewnością będzie odgrywał ważną rolę w rozwoju Infiniti na świecie.

Premiera kompaktowego Infiniti Q30

Q30 został zaprojektowany z myślą o nowej generacji nabywców, którzy nie chcą być postrzegani przez pryzmat wyboru typu nadwozia samochodu. Swoim śmiałym charakterem i niespotykanym kształtem Q30 rzuca wyzwanie tradycyjnym konwencjom projektowym. Samochód jest wierny charakterystycznym założeniom stylistycznym konceptu z roku 2013 i stanowi przykład designerskiego podejścia Infiniti do procesu konstrukcyjnego. W stylistyce Q30 uwagę przykuwają szczególnie niekonwencjonalna sylwetka i asymetryczne wnętrze.

Zespoły konstrukcyjne Q30 podeszły do projektu całościowo, tworząc nie tylko samochód o wyjątkowej bryle, ale też komfortowy i o znakomitych parametrach jazdy. Wnętrze zapewnia wygodę, a cały samochód zdaje się być gotowy jechać dokądkolwiek. Jest to zasługa niekonwencjonalnej bryły, budującej zaufanie kierowcy dynamiki jazdy oraz przyjaznych technologii.

– Posągowo piękne kształty, wyjątkowa w swej odmienności sylwetka i asymetryczna stylistyka wnętrza sprawia, że Q30 można odebrać, jako odważny i dobitny manifest wizualny – powiedział podczas premierowej prezentacji we Frankfurcie Roland Krueger, prezes Infiniti. – Samochód został zaprojektowany tak, aby spełniać najbardziej wyśrubowane normy i oferować charakterystyczną dla Infiniti przyjemność z jazdy. Nowy model przyspieszy realizację planów firmy osiągnięcia czołowej pozycji wśród producentów samochodów klasy premium na świecie – dodał Krueger.

Premiera Q30 niewątpliwie zwiększy obecność Infiniti na najważniejszych rynkach sprzedaży oraz możliwości jej rozwoju. Warto w tym miejscu zauważyć, że w pierwszych ośmiu miesiącach 2015 roku Infiniti sprzedało rekordową liczbę 136 700 nowych pojazdów na całym świecie, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014. Marka pobiła też rekordy sprzedaży w obu Amerykach, Chinach, Azji i Oceanii oraz regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Uzupełnieniem podstawowej gamy Q30 będzie w Europie wersja Q30 City Black Edition − wyjątkowa „pierwsza edycja”, opracowana specjalnie dla europejskich klientów dla upamiętnienia pierwszego modelu Infiniti produkowanego na terenie naszego kontynentu. Ta elegancka wersja ma podbić serca nabywców od Madrytu po Warszawę i od Londynu po Rzym. Q30 City Black to wszystko co najlepsze w Q30 − zniewalającym formą nowym dynamicznym kompakcie Infiniti, w którym szczególnie dużo uwagi poświecono najlepszym gatunkowo materiałom wykończeniowym i najbardziej zaawansowanym technologiom.

Infiniti Q30 City Black będzie można zamawiać zaraz po salonie frankfurckim. Pierwsi polscy klienci wyjadą Infiniti Q30 z salonów już w listopadzie.