GAC FCA świętuje wyprodukowanie pierwszego Jeepa w Chinach

Jeep Cherokee, pierwszy, lokalnie produkowany w GAC Fiat Chrysler Automobiles (GAC FCA) samochód sportowo-użytkowy (SUV), zjechał 19 października br. z linii produkcyjnej zakładu w Changsha. Niedawno utworzona GAC FCA Automobiles Sales Co., Ltd. będzie odpowiedzialna za sprzedaż tego nowego produktu.

GAC FCA świętuje wyprodukowanie pierwszego Jeepa w Chinach

W uroczystości udział wzięli wysokiej rangi urzędnicy państwowi oraz kadra kierownicza zakładu, w tym Xu Shousheng (sekretarz prowincji Hunan KPCh) oraz przewodniczący Stałego Komitetu Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych), Du Jiahao (zastępca sekretarza prowincji Hunan KPCh i gubernator prowincji Hunan), Zhang Fangyou (prezes Grupy GAC), Zeng Qinghong (dyrektor generalny Grupy GAC), Mike Manley (szef marek Jeep i Ram, dyrektor ds. operacyjnych (COO) FCA regionu Azji i Pacyfiku) oraz Feng Xingya (zastępca dyrektora generalnego Grupy GAC i prezes GAC FCA).

Dyrektor generalny Grupy GAC, Zeng Qinghong powiedział: „Zjazd Jeepa Cherokee z chińskiej linii montażowej jest ogromnym krokiem w zacieśnianiu współpracy pomiędzy Grupą GAC a FCA Group. Wraz z umieszczeniem produkcji marki Jeep oraz wprowadzeniem w przyszłości modeli Chrysler, nasze połączenie marek i gama produktów dodatkowo przyczynią się do rozwoju naszego biznesu i doprowadzą do zrównoważonego i zróżnicowanego rozwoju współpracy z zachodnimi partnerami Grupy GAC Group, a w konsekwencji do rozwinięcia naszego przemysłu, silniejszego wdrożenia naszej strategii "3+e". Dzięki GAC FCA, Jeep osiągnął szybki wzrost udziału w rynku, co oznacza, że nowa lokalizacja produkcji Jeepa Cherokee przesunęła prosty model handlowy GAC FCA w całym procesie tworzenia wartości produkt - w kierunku produkcji, sprzedaży i posprzedaży, i ostatecznie spowoduje stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego - jako dopełnienie pełnego modelu motoryzacyjnego łańcucha dostaw. Po rozpoczęciu produkcji seryjnej Jeepa Cherokee, GAC FCA utworzy łańcuch przemysłowy włączający R&D, produkcję i sprzedaż. GAC FCA uczyni ważny krok w nowym kierunku".

„Dzisiejszy dzień stanowi kamień milowy w historii naszej marki", powiedział Mike Manley, szef marek Jeep i Ram, dyrektor FCA ds. operacyjnych regionu Azji i Pacyfiku. „Marka Jeep była pierwszym, zachodnim producentem samochodów, która produkowała samochody w Chinach już ponad 30 lat temu. Dzisiaj, dzięki wsparciu naszych partnerów z GAC, nasza marka powróciła na swoje prawowite miejsce na tym rynku. Jeep Cherokee jest naszym najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie i teraz jego produkcja rozpoczęła się w Chinach dla Chin, wg wysokiej jakości standardów, których Klienci z tego kraju oczekują. Produkcja na miejscu pozwala nam być bliżej naszych Klientów i poprawić naszą konkurencyjność na rynku. Jesteśmy wdzięczni GAC za ich prawdziwe partnerstwo i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie produkcji innych modeli Jeepa - tutaj, w Chinach".

Pełna produkcja lokalnie montowanego Jeepa Cherokee ma ruszyć w listopadzie, a dostawy mają rozpocząć się jeszcze przed końcem roku. Wersja 2.4 Jeepa Cherokee będzie produkowana, jako pierwsza, a następnie dołączy do niej 2.0, oferując Klientom większy wybór i dostępność lepszego poziomu wyposażenia.

Jak na autentyczny miejski SUV przystało, cena Jeepa Cherokee kształtuje się na poziomie od 200 000 CNY do 300 000 CNY. Produkowany w Changsha Jeep Cherokee nie tylko zachowuje cechy i zalety obecnie importowanych modeli, ale zapewnia dynamikę jazdy, możliwości, oszczędność paliwa oraz umiejętności jazdy 4x4 jakiej oczekują nabywcy średniej wielkości SUV'a.

Wraz z pierwszym lokalnie produkowanym Jeepem Cherokee, GAC FCA oficjalnie wprowadziło markę Jeep na szybko rozwijający się chiński rynek, naznaczając w ten sposób historyczny powrót do głównego segmentu SUV-ów. Przed końcem 2016 roku, gama marki Jeep w Chinach składać się będzie z trzech nowych modeli, w tym z lokalnie produkowanego Jeepa Cherokee i Jeepa Renegade'a i proponować będzie Klientom najbardziej obszerną ofertę SUV-ów.

Od dzisiaj firma zaczyna również przyjmować zamówienia od dealerów. Jako dodatkowe udogodnienie dla Klientów, GAC FCA wprowadziło program przedsprzedaży, nazwany „Jump Start", dzięki któremu Klienci mogą wprowadzać zamówienia on-line. Więcej informacji na temat wprowadzania zamówień za pośrednictwem tego systemu, jak również informacje o pozostałych ofertach, zamieszczone są na stronie http://www.jeep.com.cn.

Zakład GAC FCA w Changsha, miejsce lokalnej produkcji Jeepa Cherokee, jest pierwszym zakładem w Chinach, który przyjął wysokie standardy wprowadzane w ramach World Class Manufacturing (WCM). WCM jest metodologią koncentrującą się na zmniejszeniu ilości odpadów, zwiększeniu produktywności i poprawie jakości i bezpieczeństwa w systematyczny i zorganizowany sposób. WCM angażuje pracowników do przedstawiania i wdrażania sugestii na temat tego, jak poprawić ich pracę i ich zakłady, wzmacniając w ten sposób ich poczucie odpowiedzialności. GAC FCA w Changsha jest jednym z najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym zakładów produkcyjnych FCA na świecie. Całkowita wartość tej inwestycji powstałej na obszarze 750 000 metrów kwadratowych to około 5 miliardów CNY (yuanów).