Jeep Głównym Partnerem The North Face w Verdon

Jeep był Głównym Partnerem nowej, międzynarodowej imprezy The North Face poświęconej sportom outdoorowym: „The North Face NightRay Outdoor Fest 2015", która odbywała się w nocy z 12 na 13 września br. w Gole del Verdon we Francji, uroczej prowansalskiej miejscowości w pobliżu rzeki o tej samej nazwie.

Jeep Głównym Partnerem The North Face w Verdon

W ramach inicjatywy dedykowanej miłośnikom natury i sportów outdoorowych, 500 uczestników wzięło udział w różnego rodzaju treningach: od jogi po biegi górskie, od wspinaczki po nocny trekking.
Od zmierzchu do światu: festiwal rozpoczął się w godzinach popołudniowych 12 września i skończył następnego dnia o godz.10.30. Piętnastu zawodników teamu The North Face, pochodzących z różnych krajów, prowadziło treningi w jednym z najpiękniejszych kanionów rzecznych w Europie, odwiedzanym corocznie przez tysiące turystów. Była to doskonała okazja, nie tylko, by zasięgnąć porady zawodowych sportowców, ale również, by sprawdzić swoje możliwości w starciu z najlepszymi.

Impreza podkreślała ducha przygody i przyjemności odkrywania, angażując publiczność, która z uporem i śmiałością potrafi wyznaczać sobie coraz to nowe cele, podobnie jak firma The North Face. Te same wartości wyróżniają także modele legendarnej marki Jeep - samochody o silnych charakterach, które przekształcają codzienną jazdę w niezwykłą przygodę w każdych warunkach.

Marka Jeep, promotor niekonwencjonalnego stylu życia pod znakiem przygody, zaoferowała uczestnikom festiwalu szereg specjalnych imprez, aby również w Verdon przeżyć niepowtarzalne „Jeep Experience". Marka udostępniła dwa modele Jeepa do emocjonujących jazd próbnych na trasach z przeszkodami, natomiast flota dziewięciu SUV-ów Jeep ułatwiła przemieszczanie się uczestników zarówno na drodze, jak i po górskich ścieżkach, oferując pasjonatom możliwość przeżycia wyjątkowych doświadczeń jazdy terenowej w scenerii francuskiego krajobrazu.

Wybrane modele to Wrangler i Renegade, dwie autentyczne ikony, mogące pokonać najtrudniejsze tereny, dzięki legendarnym zdolnościom „najczęściej nagradzanej gamy SUV-ów w historii". W szczególności, Renegade to odzwierciedlenie nowego sposobu pojmowania wolności przez markę Jeep: samochód oferuje w istocie najlepsze osiągi terenowe w swojej kategorii, połączone z designem o wyróżniającym się charakterze, wszechstronności i funkcjonalności. Jak ikona Jeep Wrangler pokonuje wszelkie przeszkody, dzięki integralnemu systemowi napędu z dwustopniową skrzynką rozdzielczą Command-Trac® NV241 typu „part-time" o przełożeniu reduktora terenowego, co pozwala w dowolnym momencie, w zależności od trasy, na wybór żądanego rodzaju napędu i ograniczenie zużycia paliwa.

Emocje i dobra zabawa to elementy wyróżniające „The North Face NightRay Outdoor Fest 2015", te same, które charakteryzowały „Lavaredo Ultra Trail", które odbyło się w czerwcu br. w Dolomitach. Podczas czerwcowej imprezy, Fernanda Maciel, brazylijska sportsmenka reprezentująca The North Face i jednocześnie ambasador Jeepa, zmierzyła się z „Lavaredo Ultra Trail", najtrudniejszą trasą całego, zajmując na mecie trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet. Udział wzięło 1000 sportowców.