Jeep Grand Cherokee zwycięzcą w plebiscycie flotowym Fleet Derby 2015

Jeep Grand Cherokee po raz drugi z rzędu zwyciężył w kategorii Duży SUV, a Fiat Ducato został Najlepszym Dużym Samochodem Dostawczym do 3,5 t DMC w plebiscycie Fleet Derby 2015 organizowanym przez firmę Fleet Meetings, wydawcę magazynu Fleet. Wręczenie statuetek odbyło się w zeszły czwartek podczas uroczystej gali w Hotelu Hilton, w obecności przedstawicieli branży flotowej i mediów.

Jeep Grand Cherokee zwycięzcą w plebiscycie flotowym Fleet Derby 2015

Wydawca znanego miesięcznika decydentów flotowych „Fleet", firma Fleet Meetings, ogłosiła wyniki czwartej edycji plebiscytu „Fleet Derby". W odróżnieniu od poprzednich lat, laureaci tegorocznej edycji zostali wyłonieni wyłącznie za pomocą głosowania internetowego na stronie www.fleetderby.pl, które trwało przez dwa miesiące (od 16 marca do 10 maja br.).
Swoje głosy licznie oddali fleet managerowie, zarządzający parkami samochodowymi i przedstawiciele firm z sektora Car Fleet Management, wybierając nie tylko najlepsze ich zdaniem auta flotowe, ale także m.in. branżowe produkty i usługi oraz osobowość flotową roku. Głosujący wybierali pojazdy w 14 kategoriach określonych we współpracy z ekspertami z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. W dwóch z nich największą liczbę głosów zdobyły samochody należące do Grupy Fiat Chrysler Automobiles.

Zwycięzcą kategorii Duży SUV został zeszłoroczny laureat - Jeep Grand Cherokee. Marka Jeep od kilku lat notuje rekordowe wzrosty sprzedaży zarówno globalnej, jak i na naszym rynku. W Polsce w ubiegłym roku zarejestrowano aż 1674 nowych Jeepów, o 51,4% więcej niż w 2013 roku, z których 925 sztuk (+39,7%) stanowił Grand Cherokee. Taki wynik zapewnił flagowemu modelowi Jeepa drugie miejsce na rynku w segmencie luksusowych SUV-ów. Ten najczęściej nagradzany sportowo-użytkowy samochód stanowi punkt odniesienia pod względem mocy, komfortu, innowacyjności oraz jakości technicznej i konstrukcyjnej. Na te ostatnie składają się system napędu 4x4 Quadra-Trac II lub Quadra-Drive II oraz system zarządzania trakcją Selec-Terrain i zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift opracowane z myślą o zapewnieniu optymalnych właściwości jezdnych w każdych warunkach, przeszło 70 systemów bezpieczeństwa i ochrony podróżnych oraz innowacyjna, 8-biegowa przekładnia automatyczna współpracująca z wysokowydajnym turbodieslem 3.0 MultiJet II o mocach 190 lub 250 KM i trzema jednostkami benzynowymi: Pentastar V6 3.6 286 KM i HEMI V8 5.7 352 KM (tylko wersje Overland i Summit) oraz najpotężniejszą HEMI V8 6.4 o mocy 468 KM (tylko SRT), uzupełnionymi o efektywny tryb Eco. Kompletny wybór wersji - od bazowej ale bogato wyposażonej Laredo, przez optymalnie wyposażoną Limited, najchętniej wybieraną Overland, po ekskluzywną Summit i najmocniejszą, sportową SRT,- pozwalają zaspokoić potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagającego kierowcy.
Jeep Grand Cherokee Laredo z silnikiem V6 3.0 190 KM kosztuje od 228.000 zł.

W kategorii Duży Samochód Dostawczy do 3,5 t DMC najwięcej głosów uzyskał Fiat Ducato, wyróżniony również miesiąc temu w plebiscycie „Fleet Awards Polska" (wersja Panorama). Ducato to najlepiej sprzedający się samochód w Europie w swoim segmencie w 2014 roku. Ducato jest także 8 rok z rzędu najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym w Polsce. Pośród jego licznych zalet na szczególną uwagę zasługują mocne i oszczędne silniki oraz bogactwo innowacyjnych pod względem technologicznym elementów wyposażenia, takich jak najnowszej generacji systemy bezpieczeństwa i układy wspomagające jazdę oraz nowy system telematyczny. Ponadto, dzięki kilku specjalnym modernizacjom technicznym poprawiła się i tak już doskonała wytrzymałość i solidność Ducato, co w konsekwencji zwiększyło wartość rezydualną. Wszystko to, w połączeniu z niskimi kosztami obsługi i konkurencyjnymi cenami części zamiennych, pozwala poszczycić się Fiatowi Ducato najniższymi w swojej kategorii kosztami utrzymania i naprawy, co zasadniczo przekłada się na poprawę „Total Cost of Ownership" (całkowitego kosztu eksploatacji).

Oferta Ducato zawiera istotne rozwiązania związane z ochroną środowiska, rozszerzając gamę o wersję 140 Natural Power, która łączy zasilanie metanem z oszczędnym silnikiem turbo o pojemności 3 litrów (Euro 6) i mocy 136 KM. W ten sposób zapewniane są osiągi, niezawodność i trwałość równe wersjom diesel, połączone z ograniczonym spalaniem, a przede wszystkim z ograniczoną emisją spalin. W porównaniu z wcześniejszą generacją, rodzina Ducato Natural Power rozrasta się, dzięki wprowadzeniu nowych wersji Kombi, idealnych do transportu zarówno osób, jak i towarów oraz Panoramy - wersji do przewożenia nawet 9 osób z bagażami. Do nich dołączają wersje towarowe, w tym furgony nieoszklone oraz przeszklone i wersje bardziej wyszukane, takie jak platformy do zabudowy.

Ducato oferuje najszerszą na rynku gamę samochodów z napędem na przód: wystarczy pomyśleć, że łącząc różne rozwiązania dotyczące nadwozia, silnika i mechaniki, można uzyskać około 10 tysięcy wariantów samochodów dostawczych, do transportu osób oraz baz pod zabudowy. W obrębie gamy furgonów można wybrać spośród ośmiu różnych ładowności, które zmieniają się od 8 do 17 m³ i mogą poszczycić się najlepszą wydajnością w tej kategorii. Poza tym, Ducato jest dostępny w czterech wariantach długości i trzech wariantach wysokości oraz sześciu wariantach długości zabudów w cenie od 79 500 netto (cena cennikowa nie uwzględniająca promocji dostępnej u Dealerów Fiat Professional) za wersję Kabina z krótkim rozstawem osi, DMC 3.0, z silnikiem 2.0 MultiJet II 115 KM.