Podwójny triumf Kia w konkursie Red Dot Awards 2015

Kia Soul EV i nowe Sorento wśród wyróżnionych produktów. Trzynasty Red Dot dla marki Kia od 2009 roku. Prestiżowy konkurs designu odbywa się już po raz sześćdziesiąty.

Podwójny triumf Kia w konkursie Red Dot Awards 2015

Team designerów Kia Motors ‘zgarnął’ znów całą pulę dorocznego konkursu Red Dot Awards, zdobywając dwa wyróżnienia Red Dot w dziedzinie „wybitny design produktu” dla Kia Soul EV i nowego SUVa Kia Sorento.

Red Dot Awards należy do najbardziej prestiżowych konkursów światowego wzornictwa przemysłowego i odbywa się w roku 2015 już po raz sześćdziesiąty. Eksperckie jury złożone ze specjalistów i krytyków designu przemysłowego zdecydowało o przyznaniu tytułu ‘Winner’ (Laureata) oraz ‘Honorable Mention’ (Najwyższego Wyróżnienia) samochodom Kia Soul EV i Kia Sorento (odpowiednio) – w uznaniu ich wyjątkowego designu i detali stylistycznych.

Od czasu uzyskania pierwszego wyróżnienia Red Dot w roku 2009 „zorientowane na design” produkty marki Kia zaczęły odnosić sukcesy w każdym kolejnym konkursie. Co oznacza, że już 13 modeli Kia zatriumfowało w Red Dot Awards – nie licząc nagród w innych konkursach designu.

Nie są to pierwsze wyróżnienia dla wprowadzonego niedawno na rynek Soula i Sorento nowej generacji; oba pojazdy otrzymały także w roku 2014 i 2015 cenione nagrody iF Design Awards. Kia Soul – model siostrzany elektrycznej wersji EV uzyskał Red Dot jeszcze w 2014 roku.

„Nasz międzynarodowy team designerów ma wszelkie powody do dumy z wyróżnień Red Dot Awards 2015, które świadczą o sukcesie w dziedzinie opanowania najróżniejszych wyzwań projektowych obu tych modeli.” – powiedział Peter Schreyer, Prezydent ds. Designu i Główny Stylista Kia Motors Corporation oraz Hyundai Motor Company – „Trzecia generacja Sorento zmieniła subtelnie swój charakter i potwierdza wielki skok naprzód, jakiego dokonaliśmy na polu podnoszenia jakości produktu. Nowy model Sorento łączy klasycznego ducha SUVa z wyglądem klasy Premium, a jest to szczególnie zauważalne w wystroju wnętrza.”

„Kabina Kia Soul EV to przykład jakości designu i użytych materiałów. W procesie projektowania chodziło nam o wykorzystanie specyficznych cech samochodu o napędzie elektrycznym jako źródła nowych możliwości i z tego zadania nasz team projektantów wywiązał się znakomicie.”

Kia Soul EV: charakterystyczny wygląd i technologie jutra

Soul EV przypomina z wyglądu „zwykłą” wersję Soula drugiej generacji z silnikiem spalinowym, która poprzeczkę indywidualności i wyrazistości miejskiego crossovera podniosła jeszcze wyżej. Zmiany w wersji elektrycznej dotyczą głównie przedniej części pojazdu: dolny wlot powietrza został nieco spłaszczony, a kratę chłodnicy zastąpił rodzaj panelu kryjącego porty przyłączeniowe ładowania baterii akumulatorów. Kia Soul EV dostępna jest również z dwutonowym nadwoziem.