Końcowe odliczanie do startu sprzedaży nowego LEXUSA RX

Europejska premiera 15 września na Frankfurckim Salonie Motoryzacyjnym. RX wchodzi do produkcji w tym miesiącu, pierwsze dostawy w końcu roku. RX 450h dysponuje 230 kW (313 KM) sumarycznej mocy przy najniższej w klasie emisji CO2, sięgającej 120 g/km. RX jest najchętniej nabywanym modelem w 26-letniej historii marki. Sprzedano już około 2,2 miliona egzemplarzy – niemal co trzeci Lexus wyjeżdżający z salonu to właśnie RX.

Końcowe odliczanie do startu sprzedaży nowego LEXUSA RX

Od samego początku wiodąca i nowatorska marka Lexus w roku 1998 wprowadziła model RX, który był pierwszym luksusowym samochodem typu SUV. Kolejny raz marka przełamała obowiązujące stereotypy w roku 2004 pionierskim RX 400h – pierwszym na świecie luksusowym modelem z napędem hybrydowym. 15 września na Frankfurckim Salonie Motoryzacyjnym 2015 będzie miała miejsce europejska premiera całkowicie nowego Lexusa RX.

Melanż ostrych przetłoczeń i krzywizn tworzy wyrazistą stylistykę nadwozia nowego RX, nawiązującą swą formą do pozostałych ostatnio wprowadzonych modeli Lexusa. Wnętrze kabiny charakteryzuje się doskonałym połączeniem luksusu, przestronności i funkcjonalności.

Pod maską znajdziemy przekonstruowaną 3,5-litrową jednostkę V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, będącą sercem hybrydowego zespołu napędowego rozwijającego sumaryczną moc 230 kW (313 KM). RX 450h legitymuje się średnim zużyciem paliwa sięgającym nawet 5,2 l/100 km i najniższą w klasie emisją CO2 – od 120 g/km. Drugą wersją będzie RX 200t z 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym.

Ponadto ten innowacyjny i wyrafinowany luksusowy crossover otrzymał szereg nowinek technicznych, w rodzaju systemu nawigacyjnego Lexus Premium z centralnym 12,3-calowym wyświetlaczem i najnowszej generacji zdalnym sterownikiem Remote Touch, panoramicznego systemu wizyjnego – monitorującego sytuację niemal wokół całego samochodu, elektrycznie podnoszonych drzwi bagażnika oraz bezprzewodowej ładowarki do urządzeń przenośnych, dzięki którym flagowy SUV Lexusa dotrzymuje kroku najnowszym trendom.

W myśl tradycyjnej u Lexusa troski o bezpieczeństwo, w modelu RX wprowadzono szereg udoskonaleń w zakresie ochrony przed kolizją i ograniczania jej skutków. Wśród nich wyróżnić można udoskonaloną konstrukcję nadwozia, poprawiającą bezpieczeństwo bierne nowego RX, oraz system antykolizyjny Lexus Safety System +, który w szerokim zakresie prędkości jazdy pomaga unikać zderzenia lub zredukować jego impet.

Wchodzący do produkcji w tym miesiącu nowy RX będzie cenowo pozycjonowany w środku swojego segmentu. Pierwsze dostawy do salonów planowane są na koniec tego roku, jednak w Europie wystartowały już liczne akcje przedsprzedażowe, także w Polsce.