LEXUS NA SALONIE Frankfurt Motor Show 2015

Podczas 2015 Frankfurt Motor Show Lexus zaprezentuje po raz pierwszy w Europie RX czwartej generacji. Jako najlepiej sprzedający się model tej marki w 26-letniej historii - ok 2,2 mln sztuk - RX stanowi ponad 33% ogólnej sprzedaży Lexusów.

LEXUS NA SALONIE Frankfurt Motor Show 2015

Kolejna generacja RX to śmiała ewolucja stylizacji tego modelu – ostre przetłoczenia i linie tak niedawno wprowadzone do nowych modeli Lexusa, wpisują się w DNA marki.

Nowe wnętrze RX odzwierciedla nienaganną równowagę funkcjonalności i luksusu, daje poczucie przestronności z intymności, która daje idealny komfort dla kierowcy i pasażera.

Ponadto, RX jest wyposażony w zaawansowany, przeprojektowany napęd hybrydowy z unowocześnionym silnikiem benzynowym, zaawansowane systemy bezpieczeństwa obejmujące nowatorski Lexus Safety System +, oraz nowe funkcje i technologie, które sprawią, aby RX stał się najlepszą ofertą w segmencie SUV Premium.

Ważnym rozszerzeniem gamy modelowej jest GS200t, który będzie miał również swoją europejską premierę podczas Frankfurt Motor Show. Nowa wersja jest wyposażona w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy współpracujący z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów. Nowością w Lexusie GS, jest przeprojektowany grill ze standardowymi reflektorami Bi-LED.

I nowe wersje „szyte na miarę” - stylowe wzornictwo podkreśli sportowy charakter CT i IS - dzięki nowej dostępnej klasie Sport. Dostępne będą w Europie od września, a na ekranie podczas pokazu.
 
Konferencja prasowa Lexusa odbędzie się w dniu 15 września o godzinie 13:00 w hali 8 na terenie ekspozycji Lexusa - stoisko C19.