Wyścigowy Lexus RC F GT3 pokazał swoje możliwości

Dwa bolidy RC F GT2 należące do europejskich teamów Farnbacher Racing oraz Emil Frey Racing zakończyły wyścig na pierwszym i drugim miejscu w klasie prototypów SPX, zajmując 10. i 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyścigowy Lexus RC F GT3 pokazał swoje możliwości

Oba samochody przejechały 28 pełnych okrążeń toru – tyle samo co zwycięzca klasyfikacji generalnej – co potwierdza ich dobre przygotowanie do wyścigów.

Ten wynik to kamień milowy dla programu rozwoju Lexusa RC F wersji GT3 na cały 2015 rok.
Jednocześnie zespoły wyścigowe Farnbacher Racing i Emil Frey Racing będą także brały udział w programie rozwojowym, startując w kolejnych wytrzymałościowych wyścigach VLN na torze Nurburgring, organizowanych przez niemieckie motorowe kluby.

Japoński zespół LM Corsa jeżdżący RC F GT3 bierze także udział Mistrzostwach Super GT w klasie GT300 w Japonii w tym roku.

Lexus RC F GT3 jest skonstruowany zgodnie z przepisami GT3 dla wyścigowych bolidów typu grand tourer i może brać udział w różnych wyścigach na całym świecie. Zbudowany na bazie sportowego coupe RC F, jest od niego niższy, szerszy i lżejszy – waży jedynie 1250 kg. Jest również wyposażony w zmodyfikowaną wersję 5.0 – litrowego silnika V8 dostarczając 540 KM mocy.