Festiwal Goodwood 2015 uhonoruje ducha przełamywania konwencji Mazdy

Mazda będzie partnerem wiodącym Festiwalu Prędkości Goodwood w 2015 r. i zaprezentuje swoje legendarne wersje wyścigowe oraz najnowszą gamę, która w tym roku wzbogaci się o trzy kolejne modele. Od początku swojego istnienia Mazda przełamuje konwencje, stosując innowacyjne podejście do samochodów. Jako jedyny producent stosowała z sukcesem silnik z wirującym tłokiem, a model nim napędzany wygrał 24-godzinny wyścig w Le Mans.

Festiwal Goodwood 2015 uhonoruje ducha przełamywania konwencji Mazdy

Wprowadzając na rynek MX-5 Mazda przywróciła tradycję przystępnych cenowo, lekkich samochodów sportowych i nigdy nie zaprzestała innowacji, nie ustając w dążeniu do produkowania jeszcze lepszych samochodów, dziś na bazie uznanej technologii SKYACTIV.

Tegorocznymi gwiazdami marki będą, między innymi, Mazda CX-3, miejski SUV, MX-5 czwartej generacji oraz dopiero co wprowadzony na rynek model Mazda2.
W dniach 25-28 czerwca w Goodwood entuzjaści wyścigów samochodowych będą mieli okazję usłyszeć niepowtarzalny dźwięk silnika Mazdy 787B, zwycięzcy Le Mans z 1991 r. oraz zobaczyć inne klasyki Mazdy. Tegoroczna rzeźba autorstwa Mazdy i znanego artysty Gerry’ego Judaha całkowicie zmieni wygląd frontowego trawnika Goodwood House, centralnego miejsca wydarzenia.

„W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem: Niedoścignieni i nieustraszeni – Jazda na krawędzi (Flat-out and Fearless: Racing on the Edge), co doskonale współgra z nieustannym odrzucaniem konwencjonalnych rozwiązań technologicznych przez Mazdę i dążeniem do tworzenia wyjątkowych samochodów” – komentuje fundator festiwalu Lord Charles March. “Z wielką przyjemnością będziemy celebrować sportowe osiągnięcia i pionierskie technologie Mazdy. Zaprezentujemy też nowe modele marki międzynarodowej społeczności i światowym mediom motoryzacyjnym – publiczności, jaką może zgromadzić jedynie Goodwood.”