Kolejne nagrody dla nowej Mazdy2

Najmniejszy model Mazdy zdobył w Polsce tytuł Auto Lidera i Złotą Kierownicę, powiększając pulę nagród uzyskanych już na świecie.

Kolejne nagrody dla nowej Mazdy2

Najnowsza Mazda2 zdobyła kolejne ważne nagrody, jeszcze przed oficjalnym pojawieniem się w polskich salonach, które jest przewidziane w drugiej połowie marca 2015. Tym samym podąża śladami modeli nowej generacji Mazdy, które zdążyły już odnieść duży sukces na rynku.

Czytelnicy miesięcznika "Auto Moto", tygodnika "Motor" i strony internetowej Magazynauto.pl
w 13. edycji plebiscytu Auto Lider oddali blisko 80 tys. głosów - w kategorii samochody małe nagradzając Mazdę2. Mazda3 również stanęła na podium, zajmując 3. miejsce w kategorii kompaktów.

Mazda2 otrzymała również europejską i polską nagrodę Złota Kierownica 2014 w kategorii „auta małe”. Złota Kierownica, przyznawana co roku w drodze głosowania czytelników, jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych w Europie. Nowa Mazda2 została wybrana spośród dziesięciu modeli, a zagłosowało na nią ponad 300 000 osób z 25 krajów europejskich – czytelników Bild am Sonntag, Auto Bild oraz edycji krajowych – w tym polskiego Auto Świata.

„Nagrody dla Mazdy2 dowodzą, że wybraliśmy dobry kierunek rozwoju, koncentrując się na wzornictwie, przyjemności z jazdy oraz naszej innowacyjnej technologii SKYACTIV. Mazda doskonali swoje produkty, dzięki czemu przyciągamy coraz więcej klientów z marek premium”- podkreśla Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Polska.

W Japonii nowa Mazda2 otrzymała nagrodę Good Design Gold Award 2014. Japoński Instytut Promocji Wzornictwa, który jest organizatorem tego konkursu, wyróżnił stylizację KODO – Dusza Ruchu. Konkurs Good Design Award już od 1957 roku ocenia jakość wzornictwa - w 2014 roku przyznano jedynie 19 nagród Good Design Gold Award za najlepsze projekty samochodów, które wybrano spośród 3 600 zgłoszonych modeli.

W październiku 2014 r. najnowsza Mazda2 otrzymała również tytuł Samochodu Roku w Japonii 2014–15 – w ciągu trzech lat to już drugi model Mazdy, któremu przyznano to najwyższe wyróżnienie. Pierwszym modelem była Mazda CX-5 – Samochód Roku 2012–13.