Mazda inspiruje podczas Tygodnia Designu w Mediolanie

W tym roku Mazda powraca do włoskiej stolicy mody na Tydzień Designu w Mediolanie, który odbędzie się w dniach 14–19 kwietnia. Wśród wielu innych wydarzeń będzie gospodarzem wyjątkowej wystawy „Mazda Design: samochód jako sztuka”, która zostanie pokazana w Mazda Design Space, butiku zlokalizowanym w sercu mediolańskiej dzielnicy Brera, słynącej z promowania mody i designu.

Mazda inspiruje podczas Tygodnia Designu w Mediolanie

Na wystawie, poza dwoma nowymi modelami, czyli crossoverem Mazda CX-3 oraz najnowszą wersją legendarnego roadstera Mazda MX-5, zaprezentowane zostaną prace projektantów marki, inspirowane stylem KODO - Dusza Ruchu. Eksperymenty łączące wykraczanie poza świat wzornictwa samochodowego z wolnością artystyczną, jaką daje KODO, to możliwość poszerzania horyzontów, ponieważ, jak mówi Kevin Rice, główny projektant Mazdy w Europie, pozwala twórcom udoskonalić technikę i formę ekspresji.

„KODO to przede wszystkim próba uchwycenia dynamicznej energii, a ponieważ w Maździe przykładamy niezwykłą wagę do unikalnego designu i piękna w każdym obszarze, inspiruje nas możliwość obserwowania tego, jak rodzą się najbardziej niezwykłe pomysły”. „Panuje tu wprost idealna atmosfera. Przechadzając się uliczkami Brery można dosłownie wdychać sztukę i kulturę. To doświadczenie jest niezwykle intensywne i bardzo pobudzające kreatywność, co owocuje potem, gdy wracamy do projektowania samochodów”.

Mazda Design Space - stworzona, by promować projektantów wychodzących poza utarte schematy, została otwarta w lutym podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Wspólnie z Vogue Italia Mazda zorganizowała prezentację dwóch wschodzących marek odzieżowych. Młodzi projektanci z Włoch - „COMEFORBREAKFAST” oraz Yasutoshi Ezumi z Japonii przedstawili własne stylizacje, inspirowane KODO. Nadchodzące wydarzenia to między innymi warsztaty designu, organizowane z magazynem „Domus”, które odbędą się 31 marca. Warsztaty skierowane są do osób profesjonalnie związanych z designem, a wśród gości znajdzie się wielu słynnych architektów i projektantów, na czele z samym Ricem.

Poza organizacją wystawy „Mazda Design: samochód jako sztuka” Mazda będzie głównym sponsorem targów Brera Design District Fuorisalone 2015. Ta lokalna edycja mediolańskiego Tygodnia Designu obejmuje wiele wydarzeń odbywających się w ramach Międzynarodowych Targów Meblowych w Mediolanie (Salone Internazionale del Mobile di Milano), które są największą tego typu imprezą na świecie. Mazda po raz pierwszy wzięła udział w Tygodniu Mody w Mediolanie w 2013 roku.