Mazda olśniewa stylem KODO

Naturalne, proste piękno motywu KODO zachwyca zwiedzających podczas Tygodnia Designu w Mediolanie. Zgodnie ze swoją tradycją tworzenia rzeczy funkcjonalnie pięknych, takich jak krzesło w stylu KODO z 2013 r. Mazda wybrała dwa projekty inspirowane motywem Dusza ruchu, które zostały zaprezentowane w nowo otwartym salonie Mazda Design Space w dzielnicy Brera.

Mazda olśniewa stylem KODO

Rower oraz kanapa, stworzone zgodnie z koncepcją KODO, to przykłady filozofii projektowej Mazdy, zastosowanej również w najnowszych modelach CX-3 i MX-5. Oba projekty uosabiają motyw „KODO – dusza ruchu”, naśladując dynamiczne piękno ruchu dzikich zwierząt, jego płynność i siłę.

Rower w koncepcji KODO odzwierciedla japońską filozofię projektową i artystyczną, według której mniej znaczy więcej. To pozwala na twórcze przeprojektowanie nowoczesnego roweru wyścigowego - jego rama została wyprofilowana tak, by wywołać wrażenie lekkości, zwinności i szybkości w najczystszej postaci. Projekt kanapy w koncepcji KODO opiera się na tym samym założeniu, uosabiając piękno właściwe doskonałej równowadze formy i funkcjonalności. Współpraca mediolańskich kreatorów: Setsu i Shinobu Ito, projektantów Mazda Motor Europe oraz uzdolnionych producentów mebli we Włoszech umożliwiła połączenie estetycznej wrażliwości Mazdy z europejskim rzemiosłem.

Na wystawie w Mazda Design Space znajdują się też prace japońskich mistrzów, inspirowane stylem KODO, takie jak naczynie miedziane KODOKI, zaprojektowane przez legendarne studio Gyokusendo, a także SHIRAITO - lakierowana szkatułka zdobiona pokruszonymi skorupkami jaj, stworzona przez Kinjo-Ikkokusai - rodzinę z Hiroszimy zajmującą się rzemiosłem od siedmiu pokoleń.