Mazda w roli głównej podczas Tygodnia Designu w Mediolanie

Mazda będzie głównym sponsorem targów Brera Design District Fuorisalone 2015, które odbędą się w dniach 14 - 19 kwietnia podczas Tygodnia Designu w Mediolanie. Marka czynnie uczestniczy w wydarzeniu jako organizator wystawy w Mazda Design Space, specjalnym salonie otwartym 27 lutego w mediolańskiej artystycznej dzielnicy Brera.

Mazda w roli głównej podczas Tygodnia Designu w Mediolanie

„Jako firma, która kładzie ogromny nacisk na kreatywność i jakość wzornictwa, chętnie wychodzimy poza utarte schematy w poszukiwaniu inspiracji. Wydarzenia w Mediolanie to doskonała okazja do czerpania wiedzy z różnych dziedzin projektowania”, powiedział w ubiegły czwartek Wojciech Halarewicz, wiceprezes ds. komunikacji Mazda Motor Europe, na konferencji prasowej targów Furiosalone 2015 w Brera Design District. „Począwszy od mebli do mody i nie tylko, Mediolan jest stolicą światowego designu. Nie ma lepszego miejsca dla rozbudzania kreatywności i wykorzystania naszego motywu KODO również na innych polach”.

Wprowadzony po raz pierwszy do produkcji w 2012 r. wraz z Mazdą CX-5, styl KODO – Dusza Ruchu stanowi podstawę dla nagradzanych projektów samochodów Mazdy. Pierwsze wykraczające poza wzornictwo samochodowe przedsięwzięcie Mazdy przedstawiono podczas Tygodnia Designu w Mediolanie w 2013 r.: wyjątkowe Krzesło KODO. Podobnie jak w przypadku samochodów Mazda, odzwierciedla ono dynamizm, jak również precyzję. W tym roku krzesło powróci do Mediolanu i stanie w Mazda Design Space obok innych projektów inspirowanych KODO.

Mazda Design Space zostało stworzone w uznaniu dla tych, którzy w imię piękna i innowacji rzucają wyzwanie projektowym konwencjom. Inauguracja obiektu pod nazwą „Moda i design: wyjątkowa współpraca włosko-japońska w zakresie wspierania utalentowanych projektantów” odbyła sie w piątek podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Na wydarzeniu zorganizowanym wspólnie z Vogue Italia obecni byli młodzi projektanci z „COMEFORBREAKFAST” oraz Yasutoshi Ezumi, dwóch wschodzących marek odzieżowych, wybranych przez VOGUE Talents. Przedstawili oni własne interpretacje stylizacji KODO w formie dwóch nowatorskich kreacji zaprezentowanych obok nowej Mazdy MX-5, co stanowi być może najśmielszy jak dotąd przykład wykorzystania KODO w motoryzacji. W wydarzeniu uczestniczyły również znamienite osobistości świata mody, w tym redaktor naczelna włoskiej edycji Vogue - Franca Sozzani, kubańska modelka i aktorka Mariela Garriga i chińska artystka Yi Zhou.

Mazda Design Space będzie też gospodarzem innych wydarzeń związanych z designem poprzedzających Tydzień Designu w Mediolanie.