Sześć nagród Best Cars dla Mazdy

Podczas finałowej gali plebiscytu Najlepsze samochody roku Best Cars 2015, która odbyła się w trakcie salonu Poznań Motor Show, modele Mazdy zostały wyróżnione aż w sześciu kategoriach.

Sześć nagród Best Cars dla Mazdy

Na najwyższym podium stanęły: Mazda2 w kategorii "Samochody małe" oraz Mazda6 wśród samochodów klasy średniej. Mazda6 zdobyła tytuł Best Car drugi raz z rzędu, a trzeci raz znalazła się w trójce laureatów w swojej klasie. Jest też pierwszym modelem w historii plebiscytu, który stanął na najwyższym stopniu podium i jednocześnie wśród modeli przystępnych cenowo.

Nowa Mazda2, debiutująca w segmencie aut małych, może zaliczyć swój rynkowy start za udany, zdobyła bowiem najwięcej głosów czytelników nie tylko w Polsce - zwyciężyła tę kategorię również na Węgrzech.

Drugie miejsca na podium zajęły w tym roku: Mazda3, konkurująca w bardzo silnie reprezentowanej grupie kompaktów oraz Mazda CX-5, w najszybciej rozwijającym się segmencie kompaktowych SUV-ów i crossoverów.

Samochodem "Najbardziej przystępnym cenowo” wśród kabrioletów została ponownie Mazda MX-5, wielokrotnie nagradzana za ekonomię zakupu w plebiscycie Best Cars w latach: 2008, 2011, 2012, 2013 i 2014.

21. edycję plebiscytu Best Cars przeprowadziły równolegle pisma motoryzacyjne 12 krajów Europy, a także w tym roku Chin, Meksyku i Brazylii. W Polsce głosowało 6 721 czytelników magazynu „Auto Motor i Sport”. Wskazali 33 samochody, które znalazły się w finale i w opinii głosujących zasłużyły na podium, pokonując konkurentów spośród 386 zgłoszonych modeli.