Mercedes Fuso Canter Lekką Ciężarówką Roku 2015 | maxiauto

Mercedes Fuso Canter Lekką Ciężarówką Roku 2015

Fuso Canter po raz kolejny zwycięża w konkursie VansA2Z - czołowego brytyjskiego portalu dla ekspertów sektora lekkich aut użytkowych. Model uhonorowano tytułem Lekkiej Ciężarówki Roku 2015.

Mercedes Fuso Canter Lekką Ciężarówką Roku 2015

Tak wygraną Cantera skomentował Neil McIntee, redaktor VansA2Z: "Fuso Canter otrzymał naszą nagrodę z wielu powodów. Byliśmy pod wrażeniem opcjonalnej, 6-stopniowej zautomatyzowanej przekładni dwusprzęgłowej Duonic oraz wydajności hybrydowych wersji modelu". Hybrydowe Cantery są już użytkowane we flotach w Wielkiej Brytanii i przynoszą nawet 23-proc. oszczędności na paliwie. Model doceniono również za montowany seryjnie układ start/stop, przydatny zwłaszcza wśród nabywców świadczących usługi kurierskie w miastach o dużym natężeniu ruchu.

W trakcie imprezy wręczenia nagród na Twickenham Stadium w Londynie - największym stadionie do rugby w Wielkiej Brytanii - pojazdy Fuso wyróżniały się szczególnie. Dodatkowe punkty przyznano im za szeroką gamę wersji napędowych o mocy od 96 kW (130 KM) do 129 kW (175 KM), a także za wykorzystanie oleju silnikowego o niskiej lepkości i dłuższe przełożenie końcowe (przekładni głównej) - zabiegi te pozwalają obniżyć zużycie paliwa nawet o 9%.

McIntee kontynuował: "6,5-tonowy wariant z napędem 4x4 łączy wzorowe własności terenowe z rozsądną ceną. Dodatkową trakcję zapewnia mu montowany standardowo, dołączany reduktor ".

Fuso już drugi rok z rzędu zdobywa tytuł "Lekkiej Ciężarówki Roku 2015". W tym roku model zwyciężył z konkurentami takich marek jak Isuzu, Nissan i Toyota.