Best Cars 2015 MINI wygrywa w dwóch kategoriach

W pierwszym konkursie, w jakim wziął udział, nowy MINI wygrał w rankingu aut importowanych w klasie małych samochodów w plebiscycie magazynu „auto motor und sport”. W klasie „Mini Cars” wygrał MINI Coupe.

Best Cars 2015 MINI wygrywa w dwóch kategoriach

Samochód brytyjskiej marki premium, MINI, zwycięstwem w dwóch kategoriach plebiscytu czytelników „auto motor und sport” nawiązał do długoletniej historii sukcesów swej marki. W plebiscycie „Best Cars 2015” MINI wygrał w dwóch ważnych kategoriach w rankingu aut importowanych – w obu przypadkach z wielką przewagą.

Konkurs „Best Cars” organizowany jest dorocznie przez magazyn biznesowy „auto motor und sport”. Jest to jedna z najważniejszych nagród motoryzacyjnych w Niemczech, wysoko ceniona przez producentów aut. W roku 2015 czytelnicy wybierali już po raz 39. Nominowanych było 386 samochodów w 11 kategoriach. W plebiscycie wzięło udział 112 471 czytelników.

Wyniki tegorocznego głosowania po raz kolejny potwierdziły ogromną popularność marki MINI. Od 2001 r. modele wytwarzane przez tę brytyjską markę premium nieprzerwanie znajdują się wśród zwycięzców różnych konkursów, szczególnie w rankingach aut importowanych. Tegoroczny konkurs „Best Cars” był pierwszym od chwili wejścia na rynek najnowszej generacji MINI, dostępnej po raz pierwszy nie tylko w klasycznej wersji 3-drzwiowej, ale i 5-drzwiowej. Auto jest nie tylko przestronniejsze i wygodniejsze od poprzedników, ale też imponuje obszerną ofertą systemów wsparcia kierowcy.