MINI Clubman Vision Gran Turismo w Gran Turismo 6

Zainspirowany legendarnymi sukcesami wyczynowymi marki, zespół designerów MINI Design Team stworzył sublimat ikonicznego charakteru auta brytyjskiej marki premium, który zapewni możliwość maksymalizacji osiągów wyścigowych w grze Gran Turismo 6 na PlayStation 3.

MINI Clubman Vision Gran Turismo w Gran Turismo 6

MINI Clubman Vision Gran Turismo ma silnik o mocy 395 KM, który katapultuje samochód do 100 km/h w 3,5 s. Sekwencyjna 6-stopniowa skrzynia biegów przenosi napęd w inteligentny sposób na cztery koła, zawsze gwarantując optymalną trakcję. Przełożenia zmienia się łopatkami pod kierownicą. Amortyzatory są w pełni nastawne, by przyczepność auta do drogi była idealna. Prędkość maksymalna wynosi do 290 km/h (w zależności od zastosowanego przełożenia głównego, co jest uzależnione od toru, na którym auto się ściga).

Nadwozie samochodu zaprojektowano w sposób, który nie pozostawia wątpliwości co do wyczynowego przeznaczenia: potężna sylwetka z dużymi elementami aerodynamicznymi, ale i akcentami estetycznymi – bo dwukolorowe, przepiękne felgi o średnicy 22 cali z pewnością służą nie tylko zapewnieniu prowadzenia jak w gokarcie. Podobnie jest z indywidualnie dobieranymi kolorami nadwozia (do wyboru jest ich 5) i okleinami, a także kolorami dachu.

MINI Clubman Vision Gran Turismo będzie dostępny w grze od marca, po planowanej aktualizacji gry.