MINI Gigant Odsprzedaży

Najnowsze studium Focus Online dotyczące utrzymania wartości przy odsprzedaży na niemieckim rynku pozwala cieszyć się bardzo długo frajdą z jazdy: w swoich klasach wygrały MINI One 3D, MINI Cooper S Paceman, MINI Cooper Coupe oraz dwukrotnie MINI One Cabrio.

MINI Gigant Odsprzedaży

Tak wielki sukces dowodzi, że najnowsze modele MINI nigdy nie przestają fascynować wyrafinowaną technologią, jedyną w swoim rodzaju stylistyką oraz jakością typową dla segmentu premium. W efekcie także na rynku wtórnym są pożądanymi i wysoko cenionymi samochodami.

Ranking „Gigantów Odsprzedaży” publikowany jest przez instytut badania rynku Bähr & Fess Forecasts po czteroletnim badaniu rynku wtórnego. Ranking podaje utratę wartości aut – procentową i w kwotach absolutnych. W segmencie samochodów małych MINI One 3D wygrał z wartością rezydualną 60,5%, wśród mini-SUV-ów MINI Cooper S Paceman triumfował z wysoką wartością 57,0%, podwójne zwycięstwo MINI One Cabrio zapewniła wartość resztowa 57,5% w klasie aut otwartych. Zaś MINI Cooper Coupe może się pochwalić najniższą kwotowo utratą wartości na rynku.

Warto tu wspomnieć, że od wielu już lat wszelkie badania rynkowe regularnie nagradzają wysoką lub wręcz najwyższą stabilność wartości najnowszych modeli MINI, co znajduje potwierdzenie w ogromnym popycie na używane egzemplarze tych samochodów.

Analizy tego typu stanowią istotne źródło informacji dla potencjalnych nabywców nowych aut, poszukujących samochodów o najniższej utracie wartości – najważniejszym kryterium kosztowym obok wydajności i niezawodności.