MINI na międzynarodowym salonie samochodowym IAA Frankfurt 2015

MINI kontynuuje wymianę pokoleniową w swym programie modelowym. Dzięki najnowszemu dodatkowi w palecie sprzedażnej brytyjskiej marki premium wyjątkowymi doznaniami z jazdy samochodem MINI mogą się cieszyć zupełnie nowe grupy docelowe.

MINI na międzynarodowym salonie samochodowym IAA Frankfurt 2015

Nowy MINI Clubman, którego światowa premiera odbędzie się właśnie na tegorocznym salonie IAA we Frankfurcie, właśnie wkracza do segmentu kompaktowych aut premium, wnosząc tu ogromną przestronność wnętrza i wszechstronność funkcjonalną – obok typowych dla marki, znakomitych własności jezdnych. Łączy w sobie technologiczne zalety i przewagi najnowszej generacji modelowej z wyrafinowaną charakterystyką i licznymi elementami wyposażenia dostępnymi w MINI po raz pierwszy. Wyjątkowa frajda z jazdy, wyrazisty i pełen ekspresji design, a także innowacyjność funkcjonalna jeszcze bardziej podkreślają indywidualny styl, tak typowy dla marki. I właśnie to czyni nowego MINI Clubmana takim absolutnie wyjątkowym fenomenem na tle konkurencji.

Dzięki innowacyjnym pomysłom i niespotykanemu poziomowi różnorodności, MINI odnosi także sukcesy w segmencie małych samochodów premium. Oryginał, a więc podstawowy model marki, jest niezwykle popularny nie tylko jako MINI 3d, ale także w większym wariancie – jako MINI 5d. Oba te warianty nadwoziowe będą oczywiście obecne na wystawie podczas IAA 2015 – wraz z najnowszą generacją ekstremalnie sportowej wersji MINI John Cooper Works. Na najważniejszej wystawie motoryzacyjnej na świecie, która odbywać się będzie od 19 do 27 września 2015, brytyjska marka prezentować będzie także innowacyjne usługi, stanowiące część samochodowych multimediów MINI Connected, oraz aktualną paletę nowych opcji wyposażenia i akcesoriów z oferty Original MINI, które pozwalają nabywcy na dopasowanie wyglądu i specyfikacji swego auta idealnie do własnych potrzeb i smaku.

Nowy MINI Clubman: tradycyjna koncepcja, unikatowe cechy, wielka różnorodność napędów.

Mając czworo drzwi bocznych, charakterystyczne dzielone drzwi tylne, pięć miejsc oraz przestronne i wszechstronnie funkcjonalne wnętrze, nowy MINI Clubman nie tylko przenosi klasyczną koncepcję nadwozia shooting brake w XXI wiek, ale także do segmentu kompaktowego premium. Najnowszy model marki jest też największym samochodem nowej generacji MINI. Jest o 27 cm dłuższy i 9 cm szerszy niż MINI 5d, ma też o 10 cm większy rozstaw osi. Jego bagażnik ma bazową pojemność 370 l, a maksymalnie może pomieścić aż 1250 l – po złożeniu oparcia kanapy, które jest dzielone w proporcjach 40:20:40. Nowy MINI Clubman to także najwyższy poziom codziennej przydatności praktycznej, wszechstronności i komfortu jazdy, jaki kiedykolwiek oferował samochód marki MINI.

Aby frajda z jazdy była jak największa, a poziom komfortu i bezpieczeństwa – jak najwyższe, nowy MINI Clubman oferuje opcje wyposażenia, które po raz pierwszy są dostępne w samochodach tej marki. Wśród nich znajdziemy takie, jak elektryczny hamulec postojowy, 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów Steptronic (dostępna opcjonalnie w określonych modelach i wariantach), elektryczna regulacja fotela czy też z palety specyfikacyjnej MINI Yours Interior Styles, jak podświetlane ramki drzwiowe. Pakiet MINI Excitement to oświetlenie kabinowe i ambientowe LED oraz logo MINI wyświetlane na ziemi z boku auta z lusterka zewnętrznego drzwi kierowcy podczas otwierania i zamykania samochodu. Inną nowością unikatową w skali konkurencyjnego segmentu jest opcja bezkluczykowego dostępu Comfort Access, obejmująca także bezdotykowe otwieranie tylnych dzielonych drzwi.

Premiera rynkowa nowego MINI Clubmana odbędzie się 31 października 2015. Auto wejdzie do sprzedaży z trzema silnikami do wyboru, wszystkie należą do najnowszej generacji jednostek napędowych wyposażonych w technologię MINI TwinPower Turbo dla sportowego temperamentu i wyjątkowej wydajności. 4-cylindrowy silnik benzynowy MINI Coopera S Clubman rozwija moc 141 kW/192 KM przy średnim zużyciu paliwa 6,3-6,2 l/100 km i emisji CO2 147-144 g/km. MINI Cooper Clubman napędzany jest 3-cylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 100 kW/136 KM (średnie spalanie 5,3-5,1 l/100 km, emisja CO2: 123-118 g/km). Nowością w gamie jest silnik wysokoprężny R4 w modelu MINI Cooper D Clubman. Rozwija on 110 kW/150 KM przy średnim zużyciu paliwa 4,4-4,1 l/100 km (emisja CO2: 115-109 g/km).

Rozszerzenie gamy silnikowej MINI Clubmana pozwoli na dalsze zróżnicowanie oferty. Ekstremalnie ekonomicznym wariantem benzynowym będzie jednostka napędowa w modelu MINI One Clubman (3 cylindry, 75 kW/102 KM, spalanie średnie 5,3-5,1 l/100 km, emisja CO2: 124-119 g/km). Przewidziano jeszcze dwa turbodiesle, 3- i 4-cylindrowy. W modelu MINI One D Clubman znajdzie się bazowy silnik wysokoprężny o mocy 85 kW/116 KM (średnie spalanie 3,9-3,8 l/100 km, emisja CO2: 104-99 g/km). Natomiast rolę sportowego diesla obejmie MINI Cooper SD Clubman z silnikiem o mocy 140 kW/190 KM, który zużywa średnio 4,6-4,5 l/100 km, emitując 122-119 g CO2/km.

Nowa generacja: aktualna paleta modelowa MINI.

Przyszłość MINI niesie ze sobą jeszcze większą radość z jazdy i wydajność, ewolucyjne dopracowywanie jego jedynego w swoim rodzaju designu, a także nowych opcji pozwalających na indywidualizację. Towarzyszy mu bardziej dojrzały charakter definiowany jeszcze bardziej przez jakość premium, komfort jazdy, starannie przemyślaną funkcjonalność i innowacyjną technologię.

MINI 3d i MINI 5d

MINI Countryman

Ekstremalni atleci: modele MINI John Cooper Works.

Ekstremalna frajda z jazdy to coś, co te modele zapewniają na każde życzenie. Najnowszym członkiem tej wyjątkowej ekipy jest nowy MINI John Cooper Works (średnie spalanie 6,7 l/100 km, emisja CO2: 155 g/km). Pod jego maską pracuje najpotężniejszy silnik, jaki kiedykolwiek zamontowano w samochodzie marki MINI: rozwija 170 kW/231 KM. Auto ma odpowiednio dostosowany układ jezdny, wyróżnia się też specjalnymi akcentami nadwozia i wnętrza – a dzięki inteligentnemu designowi zapewnia zarówno wyczynowe możliwości dynamiczne, jak i niczym nieograniczoną praktyczność na co dzień.

Obok tego superatlety w gamie MINI znajdują się jeszcze MINI John Cooper Works Countryman oraz MINI John Cooper Works Paceman. Oba wyposażone są w taki sam silnik benzynowy o mocy 160 kW/218 KM, oba przenoszą tę moc na ziemię za pośrednictwem napędzanych 4 kół w systemie ALL4.