MINI na NAIAS Detroit 2013

MINI wkracza w rok 2013 w sportowym nastroju, prezentując podczas Północnoamerykańskiego Międzynarodowego Salonu Samochodowego (NAIAS) w Detroit model MINI John Cooper Works Paceman.

MINI na NAIAS Detroit 2013

Ten trzydrzwiowy model dołączy do rodziny wyczynowych pojazdów submarki John Cooper Works, oferując nabywcom jednostkę napędową o wysokich osiągach oraz zaawansowaną technologię zastosowaną w podwoziu, co pozwoli w pełni wykorzystać wyścigowy potencjał auta w miejskiej dżungli. W pierwszym na świecie Sports Activity Coupé w segmencie premium pojazdów kompaktowych wyjątkowa radość z jazdy łączy się więc z przyciągającą wzrok stylizacją nadwozia.

W dniach od 19 do 27 stycznie 2013 roku, podczas pierwszego ważnego salonu samochodowego w tym roku, MINI zaprezentuje zwiedzającym najbardziej zróżnicowaną gamę modelową w historii brytyjskiej marki. Siedem modeli MINI oraz siedem sportowych wariantów z oznaczeniem John Cooper Works reprezentuje ważne ogniwo w strategii międzynarodowego rozwoju firmy. Goście salonu samochodowego w Detroit będą również mogli podziwiać nacechowaną sportowo „maszynę” z najwyższej półki. Model MINI John Cooper Works GP, który został dopracowany podczas testów na torze wyścigowym, zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 2000 egzemplarzy, co w jeszcze większym stopniu podkreśla ekskluzywny charakter tego wyczynowego auta.

Rozwojowi gamy modelowej MINI towarzyszy stały wzrost sprzedaży modeli marki na wszystkich rynkach, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi, co dodatkowo zwiększa potencjał marki. Już od kilku lat USA są jednym z najważniejszych rynków zbytu aut MINI. Ostatnie sukcesy sprzedażowe firmy to w głównej mierze zasługa rosnącej popularności modelu MINI Countryman, który jako pierwsze czterodrzwiowe MINI z dużą pokrywą bagażnika zjednało sobie nowe grupy klientów. Podobny trend polegający na podboju nowych segmentów kontynuuje MINI Paceman, którego długość również przekracza cztery metry. W tym przypadku model ten daje zupełnie nowe wrażenia ze sportowej jazdy za sprawą dwudrzwiowego nadwozia z dużą pokrywą bagażnika, a także standardowego sportowego zawieszenia oraz dwóch indywidualnych foteli umieszczonych w tylnym przedziale pasażerskim.

MINI John Cooper Works Paceman: sportowa sylwetka na linii startu.

Najnowszy model MINI odziedziczył sportowe geny marki, natomiast MINI John Cooper Works Paceman emanuje sportowym charakterem w szczególnie skoncentrowanej formie.

Po premierze w Detroit nowy, elitarny „atleta” pojawi się na ulicach miast. Jego 208-konny silnik oraz precyzyjnie zestrojone zawieszenie pozwolą w pełni wykorzystać sportowy potencjał płyty podłogowej, zapewniając ekstremalną radość z jazdy. Co więcej, MINI John Cooper Works Paceman wywoła uśmiech na twarzy kierowcy nawet po zjechaniu z utwardzonego szlaku za sprawą standardowego napędu na cztery koła ALL4.

Wyraźnie zaznaczone proporcje oraz dynamiczne linie nadwozia dają przedsmak wyścigowych właściwości jezdnych modelu MINI John Cooper Works Paceman. Instalowany standardowo pakiet aerodynamiczny dodaje autu sportowego wyrazu oraz optymalizuje przepływ powietrza wokół nadwozia. Dach pojazdu oraz zewnętrzne lusterka zostały polakierowane kontrastującym czerwonym kolorem, zarezerwowanym wyłącznie dla modeli John Cooper Works. Do wyboru są również kolory czarny i biały. W eleganckim wnętrzu znalazły się takie elementy, jak sportowe fotele, sportowa kierownica, wstawki dekoracyjne pokryte czarnym lakierem fortepianowym, ciemnoszara podsufitka, prędkościomierz i obrotomierz z ciemnymi tarczami oraz progi drzwi John Cooper Works.

Nieustanny rozwój, charakterystyczny styl: rodzina modelowa MINI.

Kluczem do sukcesu odniesionego przez markę na rynkach całego świata jest konsekwentny rozwój gamy modelowej MINI. Dzięki właściwościom jezdnym dającym radość z podróżowania, niepowtarzalnej stylistyce nadwozia, jakości premium oraz indywidualnemu charakterowi, modele MINI zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji, podkreślając swój status w segmencie małych i kompaktowych aut premium. Ponadto, większa różnorodność w gamie modelowej pozwala firmie umocnić swoją wiodącą pozycję na rynku.

Międzynarodowe targi NAIAS są organizowane w Detroit, czyli słynnym „Motor City”, już od 25 lat i jako pierwszy salon samochodowy w roku wyznaczą motoryzacyjne trendy na cały rok 2013. Do Cobo Center w Detroit przybędzie ponad 150 wystawców z całego świata, aby zaprezentować nowe modele, samochody koncepcyjne oraz innowacje produktowe. W 2012 roku organizatorzy NAIAS powitali w halach wystawowych ponad 770 000 gości oraz około 5 200 przedstawicieli mediów.