Nowy MINI Clubman w towarzystwie artystów w Soho Factory

W sobotę 17 października w Soho Factory na warszawskiej Pradze odbędzie się polska premiera nowego MINI Clubmana. Samochód zostanie zaprezentowany w trakcie wyjątkowego wydarzenia Art Meets Fashion, targów łączących sztukę, wzornictwo i modę.

Nowy MINI Clubman w towarzystwie artystów w Soho Factory

Art Meets Fashion

Na targach obok marki MINI będą obecni także przedstawiciele świata designu i sztuki. Wśród wystawców przedstawiających swoje prace podczas Art Meets Fashion znajdą się tylko ci prezentujący najwyższą jakość i wartości estetyczne, między innymi: marka odzieżowa Rage Age, studio tatuażu WarSawINK, Barber Shop i studio plakatu Loft Poster. Wydarzenie odbędzie się w Soho Factory, lokalizacji znanej mieszkańcom Warszawy z oryginalnych wydarzeń związanych ze sztuką i designem. Hale Soho w sobotę w godzinach 12.00-18.00 będą otwarte dla wszystkich zwiedzających.

Na zakończenie wieczoru odbędzie się pokaz jesienno-zimowej kolekcji „Deconstructed” Rage Age by Rafał Czapul.

Nieodłącznym elementem targów będzie prezentacja nowego modelu MINI Clubmana w specjalnie zbudowanym na tę okazję lofcie MINI. Tożsamość samochodu idealnie podkreślą industrialne wnętrza Soho. Nowy model został stworzony z myślą o ludziach kreatywnych, nowoczesnych i wyznaczających trendy. Dlatego otoczenie sztuki i wzornictwa użytkowego to naturalne środowisko dla nowego MINI. Aby podkreślić związek samochodu ze światem designu i kreatywności, jego dach zostanie oklejony grafiką znanego warszawskiego artysty Radosława „Batoona” Sentkiewicza, która została zainspirowana tatuażem projektanta marki Rage Age Rafała Czapula. Mural z taką samą grafiką będzie można zobaczyć na jednym z budynków Soho Factory.

Nowy Clubman wyznacza trendy

Nowy model Clubmana definiuje na nowo tożsamość MINI. Samochód znacznie urósł w stosunku do swojego poprzednika, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększyła się jego funkcjonalność. To także zasługa pełnowymiarowych tylnych drzwi i dużego jak na tę klasę 360-litrowego bagażnika. Cechą charakterystyczną Clubmana pozostała symetrycznie dzielona tylna klapa. Najnowszy model, tak jak poprzednik, wyróżnia się wyjątkowym stylem i designem.