Mitsubishi Motors na wystawie Frankfurt Motor Show 2015

Podczas sześćdziesiątego szóstego salonu Frankfurt Motor Show (IAA)*1 firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje nowy model Mitsubishi Outlander PHEV 2016, który będzie świętował swoją europejską premierę. Obok Outlandera PHEV pojawi się rajdowa odmiana tego modelu, która weźmie udział w rajdzie cross-country Baja Portalegre 500*2, a także 15 innych produkcyjnych modeli (13 podczas dni prasowych, więcej informacji na ostatniej stronie).

Mitsubishi Motors na wystawie Frankfurt Motor Show 2015

Na stoisku firmy MMC pojawi się również system dostarczania energii Vehicle-to-Home (V2H), który będzie oferowany wraz z nowym Outlanderem PHEV. Oprócz tego japońska firma pokaże system Smartphone Link Display Audio (SDA) wspierający zarówno rozwiązania Android Auto*3, jaki i Apple CarPlay*4, które już od sierpnia tego roku są oferowane w Europie w modelu Pajero.
*1: Salon odbędzie się w hali wystawienniczej Messe Frankfurt we Frankfurcie nad Menem w Niemczech między 15 a 27 września. Więcej informacji na stronie http://www.iaa.de/en/press-room/ (strona w języku angielskim)
*2: Rajd cross-country odbędzie się we wschodniej części Portugalii w dniach od 22 do 24 października tego roku. Więcej informacji na stronie http://www.bajaportalegre.com/homepage.aspx?menuid=36 (strona w języku angielskim)
*3: Android i Android Auto są znakami towarowymi firmy Google Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
*4: Apple CarPlay, iPhone i Siri są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV wyróżnia nowa stylizacja przedniej części nadwozia stworzona w oparciu o koncepcję stylistyczną „Dynamic Shield”, wdrażaną w najnowszych modelach MMC. Inżynierowie japońskiej firmy podnieśli jakość wykończenia wnętrza oraz unowocześnili nadwozie, podwozie i układy napędowe. Ponadto, nowy model odznacza się lepiej wyciszonym przedziałem pasażerskim, lepszym przyspieszeniem, lepszymi właściwościami jezdnymi, wyższym komfortem resorowania, wyższą wydajnością ekologiczną oraz innymi rozwiązaniami poprawiającymi osiągi i jakość wykończenia.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV to elektryczna hybryda typu plug-in oferująca możliwość dostarczania energii elektrycznej domostwom, co potęguje wszechstronność tego modelu, gdy jest on zaparkowany.

Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutowało w Japonii w styczniu 2013 roku, jako pierwszy na świecie hybrydowy SUV typu plug-in z napędem 4WD. Model ten jest obecnie eksportowany do 48 państw, w tym do Europy, zachowując tytuł najlepiej sprzedającego się auta typu PHEV na świecie - łącznie klienci odebrali około 70 000 sztuk tego modelu.

Auto jest napędzane opracowanym przez Mitsubishi Motors systemem Plug-in Hybrid EV, obejmującym układ napędowy Twin Motor 4WD z dwoma silnikami, z których jeden napędza przednie, a drugi tylne koła, a także akumulatorem o dużej pojemności zlokalizowanym pod podłogą. Model ten może poruszać się z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej, nie zużywając przy tym paliwa i nie emitując CO2. Mitsubishi Outlander PHEV to SUV segmentu premium, oferujący doskonałe osiągi, płynne przyspieszenie będące zasługą systemu Twin Motor 4WD, doskonałą wydajność paliwową oraz bezgłośną pracę w trybie EV.Outlander PHEV 2016MY w specyfikacji europejskiej

1. Nowe Mitsubishi Outlander PHEV - najważniejsze zmiany:

1) Design nadwozia
* Nowy wygląd przedniej części nadwozia nawiązuje do koncepcji designerskiej Dynamic Shield. Czarna, środkowa sekcja przedniego pasa, sugerująca moc i osiągi, jest otoczona zderzakiem zachodzącym na boki nadwozia, tworząc kształt dający wrażenie dynamiki i siły. Ponadto, przód auta pełni ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno osobom podróżującym wewnątrz auta, jak i samemu samochodowi.
* Zastosowanie świateł LED do jazdy dziennej zintegrowanych z modułem reflektorów LED, a także tylnych lamp zespolonych z LED-owymi światłami stopu tworzy obraz nowoczesnego i zaawansowanego technicznie auta.
* Osłona dolnej partii przedniego zderzaka dodaje autu dynamiki i stabilności utożsamianej z konstrukcjami typu SUV.
* Ekskluzywne poszerzenia zderzaków, boczne elementy ozdobne i inne elementy dekoracyjne są w kolorze lakieru, co tworzy sportowy, harmonijny projekt wysokiej jakości.
* Outlander PHEV został również wyposażony w 18-calowe, aluminiowe obręcze o dwóch odcieniach z nowym wzorem lśniących ramion, które dodają całości eleganckiego i sportowego charakteru.
2) Wnętrze
Nowe Mitsubishi Outlander PHEV oferuje elegancki wystrój wnętrza, zwracający uwagę na luksusowe wykończenie wysokiej jakości.
* Nowa tapicerka siedzeń i nowe materiały - oprócz oferowanej już sportowej, czarnej tapicerki skórzanej, Outlander PHEV jest teraz dostępny z luksusową, brązową tapicerką skórzaną. W fotelach zastosowano natomiast specjalnie wymodelowane gąbki i wyściełanie, idealnie dopasowane do postury pasażerów. Co więcej, na siedzeniach i na tapicerce w drzwiach zastosowano dekoracyjne przeszycia, a wstawki w drzwiach są teraz wyściełane miękkim materiałem.
* Mitsubishi Outlander PHEV oferuje czteroramienną kierownicę pokrytą skórą wysokiej jakości i zapewniającą komfort i pewny chwyt, a także srebrne przyciski sterujące z chromowanym wykończeniem.
* Daszek tablicy przyrządów otrzymał srebrne przeszycie, a wykończenie nowej konsoli centralnej przywodzi na myśl czarne, lakierowane elementy typowe dla tradycyjnego japońskiego rzemiosła. W desce rozdzielczej i w panelach drzwiowych wykorzystano czarne motywy dekoracyjne oraz lśniące akcenty wykończeniowe.
3) Lepiej wyciszona kabina
* Podczas prac nad wyciszeniem kabiny nowego Outlandera, japońscy inżynierowie zlokalizowali i poprawili ponad 30 różnych obszarów w całym aucie, włączając w to silnik i okolice kół, stosując dodatkowe materiały wygłuszające i tłumiące dźwięki, materiały antywibracyjne oraz dynamiczne amortyzatory. Wszystko to zaowocowało stworzeniem lepiej wyciszonej kabiny pasażerskiej i niższych szumów wiatru.
* Dźwięk zamykania drzwi również został poprawiony poprzez zmodyfikowanie uszczelek w drzwiach. Dzięki temu samochód słusznie sprawia wrażenie lepiej wykonanego i solidniejszego.

4) Lepsze przyspieszenie
* Lepsze przyspieszenie ze startu zatrzymanego w ruchu miejskim i lepsze reakcje układu napędowego podczas jazdy uzyskano dzięki modernizacji układu hybrydowego typu plug-in.
5) Lepsze właściwości jezdne, wyższa stabilność, wyższy komfort podróżowania
* Zastosowanie zmodernizowanego wspornika przedniego zawieszenia oraz zwiększenie sztywności nadwozia zaowocowało większą precyzję kierowania, wyższą stabilnością kierunkową oraz wyższą jakością podróżowania.
* Wyższa stabilność, mniejsze wibracje i niższy hałas przenoszony z opon to zasługa wzmocnienia struktury tylnego zawieszenia.
* Zwiększona pojemność przednich i tylnych amortyzatorów oraz większe tylne stabilizatory w celu poprawy stabilności w zakrętach i komfortu jazdy.
6) Lepsza wydajność ekologiczna
* Optymalizacja układu sterowania elektrycznym systemem hybrydowym typu plug-in oraz obniżone tarcie silnika zaowocowało obniżeniem emisji CO2 z 44 g/km do 42 g/km (w cyklu pomiarowym NEDC*5) - to jeden z najlepszych wyników w klasie.
*5: New European Driving Cycle.

7) Bezpieczeństwo
* Oprócz zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, które wykrywają ryzyko kolizji i pomagają uniknąć zderzeniom lub zminimalizować ich skutki, nowy Outlander PHEV oferuje nowe układy podnoszące bezpieczeństwo podróżowania:
o Ultrasonic Misacceleration Mitigation System (opcja): system ma zapobiegać wypadkom spowodowanym nieumyślnym wciśnięciem pedału gazu. Układ kontroluje ruszanie i wyemituje ostrzeżenie, jeśli kierowca nieumyślnie wciśnie pedał gazu w sytuacji, w której czujnik systemu wykryje przeszkodę znajdującą się w na torze ruchu auta podczas jazdy do przodu lub do tyłu.
o Multi-around Monitor: system kamer rozmieszczonych dookoła auta dostępny w wyższych wersjach wyposażenia pomaga kierowcy podczas parkowania w trudno dostępnych miejscach, prezentując widok otoczenia z lotu ptaka.

2. Outlander PHEV i system dostarczania energii V2H
Dwutorowy układ dostarczania energii elektrycznej z wykorzystaniem systemu V2H*6 pomiędzy samochodem elektrycznym a domostwem jest już wykorzystywany w Japonii*7, natomiast w Europie debiutuje wraz z nowym Mitsubishi Outlanderem PHEV.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV jest nie tylko środkiem transportu. Dzięki systemowi V2H auto jest teraz w stanie dostarczać energię elektryczną dla domostw z wykorzystaniem energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorach. Ponadto, po podłączeniu samochodu do systemu HEMS (system zarządzania energią w domostwie) pozwala on w bardziej wydajny sposób wykorzystywać energię elektryczną w domu poprzez ograniczenie strat energetycznych.

Co więcej, w połączeniu z panelami słonecznymi lub innymi formami pozyskiwania energii odnawialnej, nowe Mitsubishi Outlander PHEV umożliwia także wykorzystywanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w sposób bardziej przyjazny środowisku i bardziej efektywny.
*6: Vehicle to Home.
*7: Z osobnym urządzeniem V2H. Niektóre urządzenia V2H mogą nie być kompatybilne z Outlanderem PHEV.