Nissan Qashqai najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym

Według niezależnej organizacji testującej Euro NCAP Nissan Qashqai jest najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym na rynku. Nagradzany crossover zdobył więcej punktów za poziom bezpieczeństwa niż jakikolwiek inny model w tej kategorii testowany w 2014 r. Jest to zasługa wielu zastosowanych w nim innowacyjnych rozwiązań, w tym pakietu bezpieczeństwa Safety Shield.

Nissan Qashqai najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym

Wyniki najnowszych testów to ukoronowanie potrójnego sukcesu Nissana w dziedzinie bezpieczeństwa w 2014 r. Euro NCAP przyznała po pięć gwiazdek także nowym modelom X-Trail i Pulsar, co umocniło pozycję producenta jako marki godnej zaufania pod względem jakości i bezpieczeństwa.

Najwyższa ocena za ochronę

W teście zderzenia czołowego przedział pasażerski modelu Qashqai zachował stabilność, a odczyty czujników umieszczonych na manekinach potwierdziły dobrą ochronę kolan i kości udowych kierowcy i pasażera. Za zabezpieczenie kierowcy przyznano maksymalną liczbę punktów, doceniając dobrą ochronę wszystkich partii ciała. Maksymalną punktację samochód uzyskał również w teście uderzenia bocznego w barierę, w trakcie którego wszystkie części ciała były odpowiednio chronione.

Zaprojektowany i skonstruowany pod kątem zapewnienia możliwie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa dzieciom, nowy Qashqai wypadł doskonale także w testach ochrony najmłodszych pasażerów. Po analizie dziecięcych manekinów użytych w testach dynamicznych Nissanowi Qashqai przyznano maksymalną liczbę punktów za ochronę, jaką zapewnił 18-miesięcznemu niemowlęciu.

Maksymalną punktacją w końcowym raporcie nagrodzono także konstrukcję przedniego zderzaka, który chroni nogi pieszych.

Dbałość o bezpieczeństwo od samego początku

Dobry wynik Nissana Qashqai w testach Euro NCAP to w głównej mierze zasługa zaawansowanego zestawu funkcji podnoszących bezpieczeństwo. Elektroniczne systemy wchodzące w skład innowacyjnego pakietu Safety Shield oferują kierowcy i pasażerom wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa biernego. Pakiet Safety Shield w nowym modelu Qashqai obejmuje między innymi elektryczny hamulec awaryjny, system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy, o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, adaptacyjne światła drogowe oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Kolejne elementy pakietu Safety Shield to systemy ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz wykrywania poruszających się obiektów. Ich działanie jest możliwe dzięki cieszącej się uznaniem technologii Around View Monitor, czyli systemowi kamer 360°.

Ciąg dalszy historii sukcesu...

Nissan Qashqai, zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii, oferuje bezkonkurencyjne połączenie technologii, bezpieczeństwa, funkcjonalności i wydajności mierzonej zużyciem paliwa. Wyniki testów Euro NCAP to najnowsza zdobycz wśród prestiżowych osiągnięć na koncie Nissana i nowego crossovera marki. Produkcję samochodu wdrożono bez przeszkód w bijących rekordy brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland, w których nowy egzemplarz modelu Qashqai powstaje co 61 sekund.