Bestseller Opel Mokka teraz z nowym supercichym dieslem

Opel Mokka to najbardziej udany SUV w Niemczech i prawdziwy ambasador marki Opel w całej Europie. Do dziś złożono zamówienia na ponad 400 000 tych aut. Od teraz jazda Oplem Mokką będzie bezpieczniejsza i jeszcze bardziej ekonomiczna.

Bestseller Opel Mokka teraz z nowym supercichym dieslem

Wchodzące na rynek superciche diesle kosztują od 85 950 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce). W aucie dostępny jest również osobisty asystent łączności i usług Opel OnStar.

Większy wybór: dwa superciche diesle Opla Mokki

Do sukcesu Opla Mokki przyczyniają się nie tylko nowoczesne technologie zawieszenia i napędu. Dynamiczna jednostka 1.6 o mocy 100 kW/136 KM miała swój debiut w tym udanym SUVie na początku roku (dzięki 6-stopniowej przekładni manualnej Mokka 1.6 CDTI zużywa tylko 4,1–4,3 litra paliwa na 100 kilometrów w cyklu mieszanym, przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 109–114 g/km). Teraz w modelu Mokka dostępny będzie także supercichy diesel o mocy 81 kW/110 KM. Nowy podstawowy model diesla po raz kolejny imponuje wzorcową elastycznością i niskim zużyciem paliwa, zapewniając więcej przyjemności z jazdy. Nowa jednostka napędowa zapewnia duży moment obrotowy na poziomie 300 Nm już przy 2000 obr./min. Dzięki silnikowi turbo diesel w połączeniu z 6-stopniową przekładnią manualną Mokka rozpędza się od 0 do 100 km/h w 12,5 sekundy i potrzebuje zaledwie 11,8 sekundy na zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h na piątym biegu. Jednocześnie nowa technologia silnika pozwala na obniżenie zużycia paliwa. Silnik Mokki o mocy 81 kW/110 KM zużywa tylko 4,1–4,3 oleju napędowego na 100 kilometrów, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 109 gramów na kilometr w cyklu mieszanym.

Osobisty asystent łączności i usług Opel OnStar

Opel ma do zaproponowania coś więcej niż zaawansowany technicznie układ napędowy: wyznacza także nowe standardy bezpieczeństwa. Mokkę można zamawiać od nowego roku modelowego z osobistym asystentem łączności i usług Opel OnStar. System ten oferuje zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, zapewniając dostęp do wielu rozwiązań i usług, takich jak system automatycznego reagowania na zderzenie, wezwanie pomocy drogowej czy też pokładowy internetowy punkt dostępu do sieci Wi-Fi 4G/LTE. Osobisty asystent łączności i usług Opel OnStar jest standardem w wersji Cosmo. Opcjonalnie występuje w wersji Enjoy. Klienci będą mogli korzystać z całej gamy usług systemu Opel OnStar bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy.

Informacja jest ważna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna oraz szczegółowe informacje na temat modelu Mokka oraz systemu OnStar będą dostępne na stronie marki Opel oraz u Autoryzowanych Dystrybutorów.