OnStar zdobywa nagrodę BusinessCar Techies

Firma Opel została doceniona w prestiżowym konkursie BusinessCar Techies Awards za swój system OnStar, który pojawi się na rynku we wrześniu. Nagrody BusinessCar Techies to jedyne branżowe wyróżnienia przyznawane spółkom, których pomysłowe technologie sprawiają, że eksploatacja floty samochodów firmowych staje się łatwiejsza, tańsza, bezpieczniejsza, prostsza i bardziej ekologiczna.

OnStar zdobywa nagrodę BusinessCar Techies

Opel OnStar, zwycięzca w kategorii innowacyjności, w której rywalizacja była bardzo zacięta, zwiastuje kierowcom nową erę. Łączność samochodowa zyskuje dzięki niemu inny wymiar, przekonało się o tym już ponad siedem milionów klientów GM w Ameryce Północnej, Chinach i Meksyku.

„Poziom i różnorodność usług OnStar, jak również dostępność systemu, zapewniły mu głosy sędziów konkursu BusinessCar Techies Awards” – powiedział redaktor magazynu BusinessCar Paul Barker. „OnStar to gwarancja zachowania należytej staranności, wygoda oraz korzyści organizacyjne w pakiecie. Rozwiązanie, które rzeczywiście stanowi postęp w tej branży”.

Opel OnStar jest nowym, jedynym w swoim rodzaju systemem, składającym się z trzech odrębnych funkcjonalności. Po pierwsze, usługi OnStar umożliwiają kierowcom nawiązanie bezpośredniego połączenia z doradcą z centrum obsługi klienta, dzięki czemu mają oni kontakt z asystentem siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Przykładowo, w przypadku usługi pobierania celu podróży, kierowca może połączyć się z doradcą, który zlokalizuje wybrany cel i prześle jego adres do systemu nawigacji samochodu. Ponadto system oferuje funkcję reagowania awaryjnego po uruchomieniu poduszki powietrznej, a także technologię ułatwiającą odzyskanie skradzionego pojazdu.

Po drugie, za pomocą systemu Opel OnStar można wykonać zdalnie diagnostykę pojazdu i uzyskać informacje m.in. na temat żywotności oleju, przebiegu i ciśnienia w oponach. Ponadto OnStar może co miesiąc przesłać e-mail z zestawem danych ułatwiających zarządzanie samochodem.

Po trzecie, system otwiera dostęp do sieci Hotspot Wi-Fi 4G dla aż siedmiu urządzeń jednocześnie. Usługa ta jest bezpłatna przez pierwszych 12 miesięcy.